فرماندار: مرز مهران از طرف عراق به طور کامل بسته شد

فرماندار مهران گفت: مرز مهران با توجه به اینکه امروز در کشور عراق مصادف با اربعین حسینی است، به طور کامل از طرف عراق بسته شده است و حتی افراد دارای مجوزهای قانونی هم نمی‌توانند از این مرز عبور کنند.

مجید کاکی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: دیشب و در نتیجه رایزنی‌های استاندار ایلام با استاندار واسط عراق تعداد محدودی از زائران دارای مجوزهای قانونی موفق به عبور از گیت‌ها شدند.
تعدادی از زائران منتظر عبور از مرز مهران هستند
وی افزود: هم‌اکنون تعدادی از زائران حاضر در پایانه مرزی مهران منتظر عبور از مرز هستند که با توجه به انسداد کامل مرز زرباطیه عراق، احتمال خروج این افراد وجود ندارد.
کاکی در مورد موج بازگشت زائران هم توضیح داد: بازگشت زائران از بامداد امروز شروع شده است و انتظار می‌رود از عصر امروز تا روز جمعه به تدریج تعداد زائران بازگشتی از عراق افزایش یابد.
۵۲ هزار زائر ایرانی و عراقی از مرز مهران تردد کردند
وی گفت: از ۲۵‌ محرم تاکنون ۵۲ هزار نفر زائر از مرز مهران تردد داشته‌اند که سهم اتباع ایرانی ۴۲ هزار و تعداد مسافران عراقی هم ۹ هزار نفر بوده است.
وی یادآور شد: افرادی که از مرز تردد داشته‌اند دارای موافقتنامه رسمی از طرف عراق، روادید و برگه تزریق واکسن بوده‌اند که از سوی عراق اجازه ورود دریافت کرده‌اند.
مرز بین‌المللی مهران به عنوان تنها مرز زمینی برای بازگشت زائران از پیاده‌روی اربعین در نظر گرفته شده است.
بر اساس موافقت مسئولان عراقی امسال تنها ۶۰ هزار زائر از طریق هوایی مجوز حضور در پیاده‌روی اربعین دریافت کردند که بسیاری از آنها تنها بلیط رفت داشتند و بدون شک برای بازگشت از مسیر مرز مهران به کشور باز می‌گردند.
مرز مهران به دلیل امنیت و کوتاهی مسافت یکی از مرزهای پرتردد کشور برای سفر به عتبات عالیات است.
 

به اشتراک گذاری این مطلب!

فوری/زلزله ۴ ریشتری در مرز ایران و عراق

یک جانشین عجیب برای بردیا سعادت در تیم کره‌ای

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه