فرهاد مجیدی همه تقصیرها را گردن معاون ظریف انداخت!

داستان پیچیده دو وزیر و یک معاون در دولت گذشته برای بسیاری از فوتبال دوستان ایرانی سرشار از خاطره های عجیب و غریب است.

دولت حسن روحانی در شرایطی به کارش پایان داد که نقش دو وزیر در اتفاقات فوتبالی آن از سوی تماشاگران حسابی برجسته و مایه کری‌خوانی، اعتراض و البته فحاشی‌های عجیب‌وغریب شد. مسعود سلطانی‌فر به‌عنوان وزیر ورزش و محمدجواد آذری‌جهرمی به‌عنوان وزیر ارتباطات در این میان بیشترین انتقاد را به جان خریدند. البته که عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه هم در یک بازه زمانی چندماهه تبدیل به سوژه‌ای فوتبالی برای هواداران پرسپولیس و استقلال شد.

تولد بابا مسعود

از زمانی که مسعود سلطانی‌فر به‌عنوان وزیر ورزش دولت کارش را شروع کرد، شایعات درباره علایق فوتبالی او بیشتر و بیشتر شد. رفته‌رفته با نتایجی که پرسپولیس گرفت و ناکامی‌هایی که استقلال در این چندساله با آن روبه‌رو شد، این شایعه در بین هواداران استقلال به وجود آمد که وزیر ورزش از باشگاه پرسپولیس، تیم مورد علاقه‌اش، حمایت ویژه‌ای می‌کند. بعدها حتی کار به جایی رسید که ادعا می‌کردند او با گماشتن مدیران ضعیف در باشگاه استقلال سعی در تضعیف هرچه بیشتر این تیم و البته تقویت پرسپولیس دارد.

سلطانی‌فر اگرچه بارها چنین شایعه‌ای را رد کرد و حتی یکی، دو پیش‌کسوت استقلالی هم حمایت‌های این وزیر از استقلال را مطرح کردند ولی باز مرغ هواداران استقلال یک پا داشت. انتقاد از مسعود سلطانی‌فر در حمایت از پرسپولیس به تلویزیون هم کشیده شد و سرانجام از آنجا به بعد واژه «بابامسعود» وارد ادبیات و کری‌خوانی هواداران دو باشگاه مطرح استقلال و پرسپولیس شد. به غیر از مسعود سلطانی‌فر، پسر او هم مورد غضب هواداران استقلال قرار گرفته بود؛ چون از دیدگاه آنها علاقه پسر وزیر به تیم پرسپولیس در تصمیمات وزیر ورزش برای اداره این دو باشگاه تأثیرگذار بوده است؛ اما نهایتا علاوه بر گلایه از این موضوع کار به اعتراض هم کشیده شد.

هواداران استقلال بارها جلوی وزارت ورزش و چندین بار هم جلوی مجلس شورای اسلامی علیه وزیر ورزش تجمع کردند و شعارهای نه‌چندان جالبی را علیه او سر دادند. استقلالی‌ها از مدت‌ها قبل می‌گفتند تا سال ۱۴۰۰ شرایط به همین‌گونه خواهد بود و بعد از رفتن مسعود سلطانی‌فر، دیگر قرار نیست پرسپولیس به همین راحتی جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

و ناگهان وزیر جوان

درست است که مسعود سلطانی‌فر وزیری بود که در رابطه با فوتبال از سوی استقلالی‌ها زیادی تحت‌ فشار و انتقاد قرار گرفت ولی او خوش‌شانس بود که وزیر جوانی از راه رسید و بار انتقادها را روی دوش همدیگر تقسیم کردند! محمدجواد آذری‌جهرمی تبدیل به سوژه دوم مهمی برای هواداران استقلال شد. البته که داستان آذری‌جهرمی با وزیر ورزش حسابی متفاوت بود. سلطانی‌فر فقط شایعه شده بود که طرفدار پرسپولیس است ولی هرگز علاقه و سلیقه رنگی‌اش را بروز نداد؛ اما آذری‌جهرمی اگرچه یکی، دو ماه مقاومت کرد ولی رسما تبدیل به یکی از هواداران دوآتشه پرسپولیس شد.

او ابتدا از این شروع کرد که در دولت با چندنفر کری‌خوانی دارد و شاید می‌خواست این خط را بدهد که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه یکی از استقلالی‌های دولت است: «آقای سلطانی‌فر که خب طبیعی است فوتبالی باشند. به غیر از ایشان، آقایان ظریف و مونسان هم فوتبال‌دوست هستند و با هم کُری داریم». رفته‌رفته آذری‌جهرمی علاقه رنگی‌اش را بروز داد و در فضای مجازی با استوری و توییت‌های مختلف نشان داد که طرفدار پرسپولیس است.

او البته در فضایی دوستانه وارد کری‌خوانی با هواداران استقلال در فضای مجازی هم شد و بعضا به پیام هواداران مختلف استقلال هم واکنش نشان می‌داد. رفتن به ورزشگاه برای تماشای بازی پرسپولیس و حمایت از تیم سرخ‌پوشان تهرانی در فضای مجازی او را تبدیل به یکی از دوآتشه‌های سرخ کرده بود. حمایتش از پرسپولیس آن‌قدر پررنگ شد که بالاخره صدای هواداران باشگاه استقلال درآمد.

این‌بار دیگر در هر تجمعی از سوی هواداران استقلال علاوه بر وزیر ورزش یک پای ثابت انتقاد و گلایه دیگر هم وجود داشت: آذری‌جهرمی. هواداران استقلال، اعضای کادر فنی و پیش‌کسوتان این تیم هم رفته‌رفته از حمایت‌های آشکار محمدجواد آذری‌جهرمی از پرسپولیس انتقاد کردند. این حمایت‌ها البته از سوی عده‌ای از هواداران استقلال با واکنش تندی روبه‌رو شد و با الفاظ بدی آذری‌جهرمی را خطاب قرار می‌دادند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

توصیه‌های سفیر ایران در بغداد به زوار اربعین حسینی

ممفیس دیپای:/ هنوز بهترین عملکرد من در بارسلونا را ندیده‌اید

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه