قهرمان بدون یک ست شکست / شگفتی دختر ۱۸ ساله تنیس جهان در نیویورک

اما رادوکانو به ۴۴ سال انتظار انگلیس برای قهرمان انفرادی گرند اسلم زنان پایان داد و لیاله فرناندز را شکست داد تا  در پایان یک مسابقه هیجان انگیز قهرمان اوپن آمریکا شود. 

 این دختر 18 ساله با برتری 6-4 6-3 مقابل حریف 19 ساله کانادایی خود در فینالی با کیفیت بالا آخرین ضربه غیرقابل مهارش را در غروب نیویورک به زمین حریف شلیک کرد و با دریافت امتیاز نهایی روی زمین خوابید و برد را جشن گرفت. 


قبل از اینکه رادوکانو از پله ها در ورزشگاه آرتور آش برود تا با تیم مربیگری شادی خودر ا قسمت کند، این دو حریف جوان  با مهربانی یکدیگر را در آغوش گرفتند در عین حال  رادوکانو توسط ویرجینیا وید احساساتی تشویق شد ، که آخرین زن بریتانیایی بود که در ویمبلدون در سال 1977 یک گرانداسلم (مسابقه جایزه بزرگ) را  کسب کرده بود. 


راداکانو این تورنمنت  را بدون دادن حتی یک ست به سرانجام رساند.او در سخنرانی پایان مسابقه درفلاشینگ مدوز گفت: "داشتن ویرجینیا وید در اینجا و همچنین تیم هنمن بسیار مهم است. آنها نمادهای تنیس بریتانیا هستند و به من این باور را دادند که می‌شود این کار را انجام داد."


با این پیروزی راداکانو عناوین زیر را به‌دست می‌آورد:


* اولین برنده زن بریتانیایی دراوپن آمریکا پس از ویرجینیا وید در سال 1968 . 
*جوانترین قهرمان یک جایزه بزرگ زنان از زمان ماریا شاراپووا در ویمبلدون در سال 2004 
*جوانترین بریتانیایی که موفق به کسب عنوان گرند اسلم شده است.
 *بعد از سرنا ویلیامز در سال 2014 ، اولین زنی است که بدون دادن حتی یک ست در مسابقات اوپن آمریکا قهرمان می‌شود.
 او همچنین 1.8 میلیون پوند به عنوان پاداش به خانه می برد ، در رنکینگ جهانی به 23 می رسد و دوشنبه شماره یک بریتانیا می شود.

-

به اشتراک گذاری این مطلب!

چین، غایب بزرگ مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا

خوراکی‌های مفید برای کنترل فشار خون

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه