آنجا کسی شبانه رای را عوض نمی‌کند / خبیری: سایپا بازگشت به لیگ را در CAS دنبال می‌کند

عضو هیئت مدیره سایپا می گوید هنوز هم به دنبال پرونده سه امتیاز دیدار با پیکان هستند و اعتقاد دارد در حق این تیم ظلم شده است.

 حسین خبیری که سابقه طولانی مدیریت اجرایی در باشگاه پرسپولیس و مدیرعاملی آلومینیوم اراک را دارد و کارشناس اداره کل ورزش استان تهران هم است دو ماه قبل در حالی که تیم سایپا شرایط بحرانی و بغرنجی را در لیگ برتر داشت به هیئت مدیره باشگاه سایپا اضافه شد وی در خصوص سقوط  تیم فوتبال سایپا به لیگ دسته اول به خبرنگار ما گفت: همه آن هایی که مسئولیت داشتند تلاششان را کردند و زحمتشان را کشیدند و هیچ کس هم دوست نداش تیم سایپا بیفتد و سقوط سایپا برای همه کسانی که در این تیم زحمت کشید تلخ بود و قطعاً همه عزیزان دوست داشتند موفق شوند و همه تلاش کردند تیم نیفتد و من هم که در اواخر لیگ به هیئت مدیر اضافه شدم نهایت تلاشم را در کنار دیگر عزیزان و مدیران بکار گرفتم.  


او در همین باره ادامه داد: متاسفانه در سقوط سایپا غیر از مباحث فنی اتفاقاتی رقم خورد که بخش اعظمش غیرفوتبالی بود. به عنوان مثال داور ذخیره در فاصله ۵۰ متری به ناحق بازی با پیکان پنالتی اعلام کرد و باعث باخت ما شد. ما با تفاضل گل افتادیم و همان یک امتیاز دیدار با پیکان ما را در لیگ برتر نگه می داشت. سقوط سایپا همه اش فنی نیست البته نمی‌خواهم بگویم همه چیز به مسائل غیرفنی برمی گردد به هرحال ضعف‌هایی وجود داشته ولی فقط بحث فنی دخیل نبود و در حق باشگاه سایپا ظلم شده. 

 


خبیری در همین باره اضافه کرد: برخی می خواستند به باشگاه سایپا ضربه بزنند که موفق هم شدند و یکسری عوامل و اتفاقات غیرفوتبالی باعث سقوط سایپا شد. نمونه‌اش اینکه کمیته انضباطی دیدار با پیکان را بخاطر تخلف محرز پیکان بدلیل ورود بازیکنان غیرمجاز بر اساس قوانین فیفا سه بر صفر به نفع سایپا  اعلام کرد. بگذریم از اینکه داور چهارم چطور تشخیص داد آن صحنه پنالتی است و چطور می‌خواهد تا آخر عمر خود با این قضیه و وجدان خود کنار بیاید؟ چون با سرنوشت ۴۰ -۵۰ نفر از اعضای تیم و حدود ۱۰۰ نفر از پرسنل باشگاه و خانواده سایپا بازی کرد. تعویض ششم یک تخلف محرز بود  و کمیته انضباطی طبق قوانین فیفا بنفع سایپا رای صادر کرد و متاسفانه با فشار سیاسیون بدون هیچ ادله قانونی و آیین نامه ای و به خاطر فشار های درون و بیرون فدراسیون شبانه و آن هم شب بازی مهم ما با ذوب آهن کمیته استیناف رای را میشکند. این موضوع یکی از  اتفاقات غیرفوتبالی بود که  باعث سقوط سایپا شد. 

-


وی در ادامه اضافه کرد: سایپا سقوط کرد و کسانی که در حق این ظلم کردند تاوانش را می دهند. اینگونه نیست که حق یک مجموعه را پایمال کنی و بتوانی به راحتی کار کنید. حتما یک جایی عدالت خدا یقه آنها را می گیرد. در کل همه این مسائل به کنار ضعف و اشتباهاتی هم بوده. بعضی انتخابها جواب نداد و برخی از کارهایی که در مسائل فنی انجام شد نتوانست به سایپا کمک کند.


خبیری ادامه داد.: ما از طریق دادگاه cas پیگیری می کنیم و امیدواریم که این دادگاه رای واقعی را اعلام کند. چون این دادگاه تحت تاثیر هیچ چیز قرار نمی گیرد و مبتنی بر قوانین و آیین نامه های فیفا رای صادر می کند و اینگونه نیست که مثل دوستان ما شبانه با یک تلفن بخواهند رای را عوض و سلیقه ای بخواهند کار کنند. دوست داشتم زودتر به مجموعه سایپا اضافه شوم و کمک بیشتری  کنم ولی تلاش می کنم که بتوانیم با کمک دوستان از طریق پیگیری دادگاه cas و یا اینکه با بستن یک تیم خوب در لیگ یک خیلی ز

به اشتراک گذاری این مطلب!

تست پرسپولیسی‌ها در تاجیکستان منفی شد 

اعلام آمادگی ۲۱ تیم برای حضور در لیگ کشتی آزاد و فرنگی

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه