انتقاد داورپناه از نفت آبادان: با جابجایی یک کلمه در قرارداد حقمان را نمی دهند

کاپیتان فصل گذشته تیم بسکتبال نفت آبادان گفت: متاسفانه ما با اعتماد به مدیریت‌های سابق نفت قرارداد بستیم اما درست است که حق ما را می‌خورند و کسی چیزی نمی‌گوید.

انتقاد داورپناه از نفت آبادان: با جابجایی یک کلمه در قرارداد حقمان را نمی دهند

کاپیتان فصل گذشته تیم بسکتبال نفت آبادان گفت: متاسفانه ما با اعتماد به مدیریت‌های سابق نفت قرارداد بستیم اما درست است که حق ما را می‌خورند و کسی چیزی نمی‌گوید.

سعید داورپناه، درباره انتقادهای چند روز اخیرش به همراه هم تیمی های فصل گذشته‌اش در تیم نفت، از مدیریت باشگاه پالایش نفت آبادان، توضیح داد: سر ما کلاه رفته است. قراردادهای فصل گذشته ما را برج ۱۰ جلوی ما گذاشتند تا امضا کرده و قسط اول را دریافت کنیم. الان چند وقت هم هست که ما صحبت می‌کنیم، اما برای کسی مهم نیست و نمی‌گوید مدیریت چه کار کرده است؟ پس از مشورت‌ با وکیل قرار شد با قراردادن یک پست در صفحه شخصی نظر مردم را درباره عملکرد تیم بپرسم که این کار را انجام داده‌ام. از هر کسی بپرسید بازیکنان ما صد درصد توان خود را برای تیم نفت گذاشتند.

او ادامه داد: در بازی سوم و چهارمی حسن‌زاده با آن کمر خراب به میدان رفت. اما تنها با عوض کردن کلمه «باید» با «می‌تواند» در قراردادها، یعنی باشگاه هر تصمیمی بخواهد می‌تواند بگیرد! هیچکس از مدیران بالا دستی هم که همگی ادعای مسلمان بودن دارند، انگار نه انگار، صدای ما را نمی‌شنوند. درست است که حقمان خورده شود؟ من می‌گویم فقط یک جلسه کمیته انضباطی بگذارید و بپرسید چرا بازیکنان را جریمه کرده‌اید؟ تیمی که امکانات خوب و یک بازیکن خارجی نداشت، حالا که فینال نرفت باید برخی بازیکنانش ۳۰ درصد جریمه شوند؟ واقعا به قدری مردم آبادان خوبند که من خجالت می کشم صحبت کنم، اما دارند حقمان را می‌خورند. 

کاپیتان فصل گذشته نفت آبادان در پاسخ به این سوال که این تصمیم توسط چه کسانی در باشگاه گرفته شده است؟ ادعا کرد: این‌ها (باشگاه نفت) یک شورای ورزش دارند که یکی از اعضای آن شورا خود این آقای پارو است و بعلاوه چند نفر دیگه مثل آقایان کشاورز و نظام‌پور. من از آقای نظام‌پور و کشاورز پرسیدم چرا این تصمیم را تایید کرده‌اند که آن‌ها گفتند ما اصلا نمی‌دانیم آقای پارو از کجا امضا جمع کرده است! واقعا نمی‌دانیم دردمان را به چه‌ کسی بگوییم. من را به عنوان کاپیتان تیم بیشتر از همه جریمه کرده اند. فینال ما و گرگان را همه دیدند که دیسک کمر من بیرون زده بود و من با ۶ آمپول بازی کردم. آیا این حق ما است؟ یک جلسه در کمیته انضباطی نمی‌گذارند تا درباره تیم نفت صحبت کنند.

او در پاسخ به این سوال که چرا در زمان عقد قرارداد متن قراردادها را دقیق بررسی نکرده‌اند؟ توضیح داد: اول ماه گفتند اگر فینال نروید این اندازه جریمه‌ می‌کنیم که ما گفتیم این قرارداد را قبول نمی‌کنیم، که گفتند باشد قراردادها را تغییر می‌دهند و دوباره برای امضا می‌آورند. پس از آن قراردادی آوردند که در آن آمده بود اگر مشکل انضباطی بود تا ۳۰ درصد جریمه کنیم و ... گفتیم باشد و قبول کردیم، اما به قدری به مدیران قبلی اعتماد داشتیم که دیگر واو به واو متن قرارداد را نخواندیم. نمی‌دانستیم این آقا با «می‌تواند» کردن یک «باید»، می‌خواهد حق ما را ندهد. ما بازیکن هستیم و حقوقدان نیستیم. فقط یک نفر بیاید و بگوید که از تیم نفت راضی نیست، آیا چنین فردی بوده است؟ هرکس بگوید راضی نیستم بجز مدیر باشگاه من خودم را از این موضوع کنار میکشم. آخر چقدر بی‌نظمی؟ تا این اندازه ارزشی برای کسی قائل نیستید؟ 

داورپناه درباره پیوستنش به مهرام نیز گفت: خیلی‌ها می‌گویند چرا بعد از انتقادهایی که فصل گذشته داشتی به تیم مهرام پیوستی؟ من تنها با دو بازیکن مشکل داشتم. سال گذشته هم که من اعتراض کردم از فدراسیون‌ گفتند وقتی باشگاه نفت اعتراض ندارد، چرا شما کاسه داغ‌تر از آش هستید؟ اما می‌خواهم از همینجا بگویم، از امروز به بعد هرکجا که به من بیشتر پول بدهند آنجا بازی می‌کنم، از این بی‌نظمی‌ها و نامردی‌ها خسته شده‌ام. 

او ادامه داد: ضمن اینکه می‌خواهم از همینجا به همه افرادی که می‌گویند چرا مهرام، بگویم؛ قبل از تاسیس تیم پالایش نفت من با مهرام سه قهرمانی گرفتم. من هر باشگاهی بروم به قدری به آن تیم تعصب دارم که سرم را هم برایش می‌دهم. این را هم بگویم، یک سال تیم مهرام منحل شد. آقای صمدزاده و گنجی گفتند که ما ۲۰ درصد قراردادهای بازیکنان را پرداخت می‌کنیم و به وعده خود عمل‌ کردند. چرا نباید برای چنین تیمی بازی کرد؟

داورپناه با انتقاد از عملکرد پارو، گفت: ما این‌ها را نگفته‌ایم اما تیم ما دکتر نداشت و هر بار که تهران می‌آمدیم به میدان انقلاب یا فلسطین می‌رفتیم تا فیزیوتراپی کنیم. بازیکنان را خود من با کدخدا منشی می‌گفتم عیب ندارد  اینبار هم بازی کنیم و ببریم.

متاسفانه هرچه هم بگوییم یک نفر در باشگاه نیست که بگوید چرا این بازیکنان را جریمه کرده‌اید؟ وکیل ما و شورای ورزش نفت آبادان یک جلسه بگذارند و بگویند چرا جریمه کردید؟ اما موضوع این است که آن‌ بازیکنانی که قرارداد فدراسیونی نداشتند را نتوانستید جریمه‌ کنید و فقط افرادی مثل من که با اعتمادی که از مدیران قبلی داشتیم و قرارداد داخلی بستیم را جریمه کردید، چون گفتید کسی نیست حقشان را بگیرد. ما چوب اعتمادمان را خوردیم. من طی بیست سال بازی یکبار هم قرارداد داخلی نبسته‌ام، اما اینبار فقط بخاطر مردم آبادان بستم و این شد نتیجه‌اش. 

او تصریح کرد: بازیکن ما مصدوم شده است و این آقا می‌گوید بازی‌ نکرده‌ است! خب بی انصاف مصدوم شده است، عمدا که نبود. اجاقی که بازیکن هفتم و هشتم مهرام بود از پلی‌آف پارسال مصدوم شد و امسال دوباره او را گرفته‌اند و فیزیوتراپی خود را بدون کم‌ترین هزینه انجام می‌دهد. بازیکن ما مصدوم شد و می‌گویند شما بازی نکردید. مرد حسابی بازیکن مصدوم شده است!

داورپناه در پایان گفت: خدا می‌داند الان دیگر پول مهم نیست اما موضوع بی قانون بودن است. خوردن حق‌ ورزشکار بدور از انسانیت است. چهار نفر پیشکسوت دعوت کنند و بگویند چرا تیم پالایش باید جریمه شود. همین.

انتهای پیام

به اشتراک گذاری این مطلب!

اسفندیارپور: قلعه‌نویی بدون شک سرمربی ماست

فهرست بازیکنان تراکتور برای دیدار مقابل النصر

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه