کلوپ: تنها هدف طرح جدید جام جهانی درآمدزایی است

یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول، با انتقاد از ایده برگزاری دو سال یک بار جام جهانی مدعی شد که این طرح هدفی جز درآمدزایی بیشتر به قیمت در خطر قرار دادن سلامتی بازیکنان ندارد.

کنگره فیفا در ماه می با اکثریت آرا به تحقیق گسترده درباره احتمال و شرایط برگزاری دو سال یک بار جام جهانی به جای هر چهار سال رای داد. در این رای گیری 166 فدراسیون موافق و 22 فدراسیون مخالف این طرح بودند.

کلوپ گفت که ایده‌های رادیکال بسیاری در سال‌ها اخیر درباره زمانبندی و برگزاری بازی‌های بیشتر مطرح شده که در طولانی مدت مناسب نیست. او در این باره به خبرنگاران گفت:« هیچ ورزش دیگری در جهان وجود ندارد که چنین تقویمی داشته باشد... ما همه می‌دانیم این اتفاق چرا رخ می‌دهد. هرچقدر افراد بگویند که این تلاشی برای فرصت دادن به کشورهای مختلف است، در آخر این کار فقط برای کسب درآمد است. مشکلی نیست. اما بالاخره یک نفر باید بفهمد که بدون بازیکنان که مهم‌ترین اعضای این بازی فوق العاده هستند نمی‌توان بازی کرد. هیچکس مهم‌تر از بازیکنان نیست. تصور کنید هر دو سال یک بار جام جهانی و جام ملت‌های اروپا برگزار شود. این یعنی بازیکنان تراز اول باید هر سال در یک تورنمنت بزرگ بازی کنند. این یعنی در هر سال فقط سه هفته فرصت استراحت دارند.»

 

 

-

توماس توخل، سرمربی چلسی، نیز گفت باشگاه‌ها با این که بلافاصله پس از شروع لیگ، بازیکنان خود را در اختیار تیم‌های ملی قرار دهند مشکل دارند. خصوصا که مسابقات یورو و کوپا آمه‌ریکا نیز به تازگی برگزار شده است. سرمربی آلمانی در کنفرانس خبری خود اظهار داشت:« پذیرفتن این موضوع بسیار دشوار است چون مردم می‌خواهند بازیکنان بزرگ را در زمین ببینند. این که فقط تعداد بازی‌ها را بالا ببریم چاره کار نیست. در آخر ما عملکردهای خوبی نمی‌بینیم. این به نفع فوتبال هم نیست. من بیشتر از انقلابی به نام برگزاری هر دو سال یک بار جام جهانی، نگران موقعیت واقعی هستم که به وجود خواهد آمد.»

به اشتراک گذاری این مطلب!

لی تای به دنبال حریف تدارکاتی / وقت گذرانی یک ماهه چین در امارات 

قهرمانان المپیک چرا و چگونه بی انگیزه شدند؟/ پایان قصه رستم و سهراب در وزنه برداری ایران!

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه