میکروفن باز کار دست مجری اسپانیایی داد / درددسر بزرگ شوخی نژادپرستانه علیه خرید جدید رئال

شبکه اسپانیایی RTVE با انتشار بیانیه‌ای از توهین نژادپرستانه یکی از همکارانش به ادواردو کاماوینگا، ستاره جدید رئال مادرید، عذرخواهی کرد. 

 این شبکه تلویزیونی به اظهارنظر یکی از همکارانش در جریان پخش مراسم معارفه ادواردو کاماوینگا واکنش نشان داده است. این مجری تصور می‌کرد که میکروفونش بسته است و زمانی که دوربین کاماوینگا را نشان داد، او گفت:« این مرد حتی از کتش هم سیاه‌تر است.» اما میکروفون او بسته نبود و این جمله خیلی زود واکنش‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت. 


این شبکه تلویزیونی با انتشار بیانیه‌ای از اتفاق رخ داده ابراز ناراحتی کرد. در بخشی از این بیانیه آمده:« آر تی وی ای از ورزشکار مذکور عذرخواهی کرده و مراتب پشیمانی عمیق خود را از منتشر شدن چنین اظهاراتی ابراز می‌دارد. همکار حاضر در این برنامه که چنین بی‌احترامی را مرتکب شده جز کارکنان این شبکه نیست. ما اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.»


ناچو پوودا، مجری برنامه، نیز یک روز پس از این اتفاق به نمایندگی از این زن جوان عذرخواهی کرد:« لورنا گونزالس، همکار ما، شب گذشته اظهارنظر نامناسبی درباره کاماوینگا داشت. من از طرف لورنا عذرخواهی می‌کنم و او گفته که هرگز قصد بی‌احترامی به این بازیکن را نداشته است. لورنا در اولین فرصت در یکشنبه آینده شخصا عذرخواهی خود را اعلام می‌کند.»


با این حال لورنا گونزالس تا یکشنبه صبر نکرد و بیانیه‌ای را در توییتر خود منتشر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده:« چهارشنبه گذشته در جریان پخش برنامه استودیو استودیو، من اظهارنظری کردم و حالا می‌خواهم صادقانه از هرکسی که از این صحبت ناراحت شده عذرخواهی کنم. فکر می‌کردم میکروفون بسته است و قصد نداشتم که اظهارنظری نژادپرستانه و آزاردهنده داشته باشم. من به نژادپرستی متهم شدم اما چنین فردی نیستم. دوست دارم در همان جایی که این اتفاق رخ داد عذرخواهی کنم، جایی که 9 سال با آن همکاری داشته‌ام اما این یکشنبه در این برنامه حضور نخواهم داشت و نمی‌خواستم زمان زیادی برای انجام عذرخواهی بگذرد. از همکاران، خانواده و دوستانم برای حمایتی که از من داشتند سپاسگزارم. آنها با ارزش‌ها و تفکرات من که بسیار از نژادپرستی دور است آشنایی دارند.»


او همچنین اعلام کرد به دلیل واکنش‌های کینه توزانه‌ای که در روزهای اخیر دریافت کرده، قصد دارد به طور موقت از شبکه‌های اجتماعی  دور باشد.

-

به اشتراک گذاری این مطلب!

عزیزی‌خادم: مجلس فورا اساسنامه را تصویب کند/ تاکید رئیس فیفا: حضور زنان در ورزشگاه و اساسنامه

مسافران ترکیه در بدو ورود به ایران با هزینه خودشان یک هفته قرنطینه می شوند؟

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه