یواس اوپن؛ تسخیر نیویورک توسط کانادایی‌ها

مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های یو‌اس اوپن با صعود جوانان کانادایی به نیمه‌نهایی آغاز شد.

لیلا فرناندز که به تازگی وارد ۱۹ سالگی شده است، باز هم دست به کار بزرگی زد و این‌بار الینا اسویتولینا بخت پنجم قهرمانی را شکست داد. فرناندز کم سن‌وسال که به واسطه ضربات پرقدرت فورهند و بک‌هند خود و البته نمایش‌های درخشانش در مراحل قبل، قلب تماشاگران استادیوم ارتور اش را فتح کرده بود، ست اول را با نتیجه ۳-۶ به نفع خود به پایان برد. در ست دوم اما اسویتولینا به مسابقه برگشت و با وجود این که در آستانه از دست دادن امتیاز‌های برتری خود قرار داشت، نهایتا نتیجه ست اول را تکرار کرد و بازی را به ست اخر کشاند. در این ست هم لیلا فرناندز کانادایی که دو قهرمان پیشین یو‌اس اوپن یعنی اوساکا و کربر را هم در سه ست برده بود، از دارنده برنز المپیک جلو افتاد اما اسویتولینا امتیازات عقب افتاده را جبران کرد و کار به تایبریک کشید. در تایبریک هم کار نزدیک دنبال شد اما در لحظه اخر فرناندز با مینی بریکی تماشایی کار را به نفع خود تمام کرد تا بعد از سرینا ویلیامز تبدیل به جوان‌ترین تنیسور بخش زنان شود که در یک گرنداسلم، دو تنیسور از ۵ تنیسور برتر جهان را حذف کرده باشد. در دیگر مسابقه این مرحله هم سابالنکا بخت دوم قهرمانی موفق شد باربورا کریچیکووا، قهرمان رولن‌گاروس و دوبل المپیک را در دو ست متوالی شکست داده و برای اولین بار به نیمه‌نهایی یک گرنداسلم برسد. با حذف کریچیکووا، دنیای تنیس شاهد چهره‌ای جدید در لیست قهرمانان مسابقات گرند اسلم خواهد بود.

 

 

-


در بخش مردان نیز، دنیل مدودف شانس دوم قهرمانی با پیروزی سه بر‌ یک برابر بوتیک فان د زنشولپ هلندی برای سومین سال متوالی به نیمه‌نهایی یواس اوپن برسد. مدودف که ست دوم را با نتیجه قاطع شش بر صفر برنده شده بود، برای اولین بار در این تورنومنت به حریفان خود ستی را واگذار کرد تا رکورد پیروزی در ۱۴ ست متوالی در یو‌اس اوپن را برای خودش ثبت کند. 

 


فلیکس اوژه الیاسیم تنیسور جوان ۲۱ ساله هم دیگر کانادایی حاضر در نیمه نهایی یواس اوپن خواهد بود. فلیکس دیشب در برابر الکاراس، نوجوان شگفت انگیز دنیای تنیس قرار گرفت که با عملکردی تحسین‌برانگیز ست اول را به نفع خود تمام کرد. در ست دوم هم از حریف اسپانیایی خود جلو افتاد که کارلوس به دلیل اسیب‌دیدگی از ادامه مسابقه کناره‌گیری کرد تا الیاسیم علاوه بر اینکه به نخستین مرد کانادایی حاضر در نیمه نهایی یو‌اس اوپن تبدیل می‌شود، بعد از خوان مارتین دل‌پوترو، به عنوان  جوان‌ترین تنیسور حاضر در نیمه‌نهایی مسابقات ازاد امریکا از سال ۲۰۰۹ شناخته  شود.

 


مسابقات مرحله یک‌چهارم امشب با چهار دیدار در بخش‌های مردان و زنان به اتمام می‌رسد تا ترکیب چهار نفره حاضر در نیمه‌نهایی یواس اوپن مشخص شود. ساشا زورف قهرمان المپیک توکیو با لوید هریس افریقایی رو‌به‌رو می‌شود و در مهم‌ترین مسابقه، نواک جوکوویچ افسانه‌ای با متیو برتینی تکرار فینال ویمبلدون را برگزار می‌کنند. در بخش زنان هم بلیندا بنچیچ قهرمان تنیس زنان المپیک با اما رادوکانو نوجوان ۱۸ ساله بریتانیایی مسابقه می‌دهد و در اخرین رقابت این مرحله هم ماریا ساکاری با کارولینا پلیشکووا نایب قهرمان ویمبلدون ۲۰۲۱ مصاف می‌دهد.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

شجاع: تیم‌مان یکدل و عالی است 

رونمایی از سپاهانِ جدید با حضور خبرنگاران

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه