جهانبخش؛ ستاره‌ای با بازوبند کاپیتانی (عکس) 

علیرضا جهانبخش گلزنی در مقابل عراق را در شرایطی جشن گرفت که پس از مدت‌ها تبدیل به انتخاب اول اسکوچیچ برای بازی در پست وینگر راست شد.

 علیرضا جهانبخش با گلزنی مقابل عراق بار دیگر تاثیرگذاری خود را در تیم ملی نشان داد. اما آن چیزی که شاید برای جهانبخش مهم‌تر از گلزنی بود قرار گرفتن در ترکیب اصلی آن هم با نیمکت‌نشین کردن یکی از دو رقیب اصلی خود بود.

 

در هشت بازی قبلی تیم ملی به رهبری اسکوچیچ، قلی‌زاده و امیری انتخاب اول او برای بازی در پست وینگر‌های راست و چپ بودند و تنها مصدومیت امیری و یا بازی کردن او در پست دفاع چپ باعث شده بود تا جهانبخش بتواند در ترکیب اصلی قرار گیرد. اما در بازی دیشب جهانبخش توانست یکی از ثابت‌ترین بازیکنان اسکوچیچ را نیمکت‌نشین کند و در کنار امیری به میدان برود. بدین ترتیب قلی‌زاده روی نیمکت نشست و جهانبخش تبدیل به گزینه اول اسکوچیچ برای بازی در وینگر راست شد.

 

-

 

ظاهرا بازگشت به لیگ هلند و بازی کردن در ترکیب ثابت فاینورد باعث شده تا جهانبخش نیز به دوران اوج خود برگردد و اسکوچیچ هم از این موضوع استقبال کرد تا حالا تیم ملی یک کاپیتان با‌کلاس و آماده در ترکیب خود داشته باشد.

 

جهانبخش در بازی با عراق یکی از فعال‌ترین بازیکنان تیم ملی بود که همزمان نقش‌های دفاعی و هجومی خود را به خوبی انجام داد. او بنا به تاکتیک تیم ملی در فاز دفاعی به خوبی در بستن روزنه‌های جلوی دفاع عمل کرد و در فاز حمله نیز سمت راست تیم ملی را با هماهنگی نسبی مناسبی که با محرمی و نوراللهی به دست آورده بود به نقطه قوت تبدیل کرد.

 

جهانبخش با یک پرش بلند سانتر زیبای طارمی را تبدیل به گلی مهم در دوران بازیهای ملی‌اش کرد و اینچنین این موفقیت را جشن گرفت.

 

دو گل جهانبخش در دو بازی اخیر دوباره اعتماد به نفس را به این ستاره جنتلمن تیم ملی برگردانده و باعث خواهد شد پس از یک دوره کوتاه در سایه بودن، دوباره همان ستاره‌ای شود که از او انتظار می‌رفت. این‌بار ستاره‌ای با بازوبند کاپیتانی.

به اشتراک گذاری این مطلب!

باید تصمیم داور را قبول کنیم / پارک : برتری استرالیا مربوط به فیزیک بدنی آنهاست

فن خال: شرایط هلند هربار بهتر می‌شود

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه