یحیی گل‌محمدی با بالا بردن روحیه جنگندگی تیمش سعی دارد در بازی‌های درون تیمی شرایط مسابقه را تداعی کند.

پرسپولیس بهترین خط دفاعی سال‌های اخیر ایران را داشته و امسال هم در این امر موفق بوده و حامد لک نیز بیشترین تعداد کلین شیت را ثبت کرده است. اما از طرفی حریف مرحله یک هشتم فینالیست سال گذشته، خط حمله فوق العاده‌ای را تشکیل داده و مهاجمان این تیم مدت‌هاست به زدن یک یا دو گل راضی نمی‌شوند و تمام پیروزی‌های آنها پر گل بوده است.

 

اتفاقی که سبب می‌شود یحیی در اولین قدم بخواهد با مستحکم کردن دفاع خود، با ثبت کلین شیت در گام نخست به دنبال گل‌زنی و پیروزی در قدم بعدی در تک بازی حساس یک هشتم باشد.

 

یکی از برتری‌های استقلال تاجیکستان نسبت به پرسپولیس، در شرایط مسابقه قرار داشتن آنهاست. تیمی که مجوز حضورش در آسیا با شکست دادن الهلال و شباب الاهلی همزمان بود و در دیدار صدرنشین‌ها باید به مصاف پرسپولیس برود، اصلا قصد پا پس کشیدن آن هم در خانه را ندارد.

-

 

 

 

یحیی برای غلبه به خط حمله زهردار تاجیک‌ها که منوچهر جلیلوف سرشناس ترین آنهاست تدابیر ویژه دفاعی را خواهد داشت. سرخ‌ها برای مهار گل‌زنی استقلال نیاز به دوندگی زیادی دارند و باید از خط حمله به پرس و توپ‌گیری بپردازند و همان‌طور که در تصاویر معلوم است بازیکنی مثل عیسی که مهاجم اول تیم است در کارهای دفاعی بازی درون تیمی شرکت داشته و درحال توپ گیری است.

 

دومین تدبیر یحیی که می‌تواند بسیار کارساز باشد برتری عددی برای دفاع کردن در موقعیت‌های حریف است. در بازی درون تیمی دیروز در یک صحنه پهلوان تکنیکی در محاصره سه پرسپولیسی کاورپوش قرار دارد و فرجی و نعمتی همزمان برای زدن توپ او اقدام کرده‌اند و جالب تر این‌که یک کاورپوش دیگر که دهقانی باشد پشت این فضا را پوشش داده که اگر توپ رد شد قطعا بازیکن از این صحنه‌ها رد نخواهد شد. پرسپولیسی‌ها اگر در این مدت به هماهنگی نسبی با نفرات جدید خود برسند و سازماندهی دفاعی مناسبی داشته باشند می‌توانند شکست تلخی را به تاجیک‌ها که مدت‌هاست نباخته‌اند تحمیل کنند و به مرحله بعد برسند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

پایان نخستین مرحله از مسابقات دوومیدانی کشور

درخواست ویزا و برگزاری اردو برای حضور در دوچرخه سواری قهرمانی جهان در دقیقه۹۰ !

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه