تیم ملی بسکتبال ایران تنها یک هوادار در سالن محل برگزاری بازی داشت؛ کسی که ایرانی نبود اما به زبان فارسی شاگردان شاهین طبع را حمایت می‌کرد.

شاید اگر تنها چند دقیقه بازی ادامه داشت تیم ملی بسکتبال ایران می توانست چک را ببرد تا این پسران دوست داشتنی همانند والیبال تورنمنت را رویایی آغاز کنند اما به دلایلی که جای بحث فروانی دارد این اتفاق میسر نشد تا شاگردان مهران شاهین طبع بازی را به حریف خودشان واگذار کنند.

 

دیداری که بامداد امروز در ورزشگاه خالی از تماشاگر سایتاما برگزار شد اما علی رغم این امر، بسکتبالیست های ما چندان تنها هم نبودند چرا که در طی بازی روی سکوهای سالن خانمی دیده شد که با هیجان خاصی در طول بازی مدام بازیکنان را ایستاده تشویق می کند و این در حالی بود که هیچ یک از اعضای تیم ملی و مسئولان ورزش حاضر در سالن هم او را نمی شناختند. 

 

-

 

در ابتدا تصور می شد که  او  یکی از اقوام بازیکنان ایران است اما بعدا مشخص شد  این خانم عضو تیم ملی بسکتبال افغانستان و  همچنین جوانترین عضو کمیته بین المللی المپیک است که برای برگزاری همایشی در خلال رقابت های المپیک در ژاپن حاضر شده و از آنجا که به ورزش ایران علاقه دارد تصمیم گرفت در سالن برگزاری این دیدار حاضر شود تا  بسکتبالیست های ملی پوش ایرانی چندان هم احساس غریبی نکنند.

 

این خانم که خود را سمیرا اصغری معرفی کرد، به قدری جذاب و با هیجان ویژه از تیم ملی بسکتبال حمایت می کرد که خبرنگار و عکاس اعزامی سایت ورزش سه حیفش آمد که با او گفت و گویی ترتیب ندهد. خصوصا اینکه این خانم افغان مورد توجه محمود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان هم قرار گرفت و این دو نفر دقایقی پس از پایان دیدار ایران و چک  با هم به صحبت پرداختند که از او در خصوص محتوای صحبت های انجام شده نیز سوال کردیم که در ادامه نظرتان را به این گفت و گوی ویژه دعوت می کنیم: 

 

 

خانم اصغری سلام، می دانیم که شما ملیت ایرانی ندارید، اما داشتید با شور و حرارت بسکتبالیست های ایران را تشویق می کردید.

 من سمیرا اصغری هستم بازیکن تیم ملی بسکتبال افغانستان و جوانترین عضو کمیته بین المللی المپیک که برای تماشای دیدار ایران و چک به اینجا امدم

به اشتراک گذاری این مطلب!

طرح همسان‌سازی بازنشستگان آزمون بزرگ مجلس است

پرداخت پاداش ۱۰ هزار دلاری جواد فروغی

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه