پیش بینی هفتگی بازار فارکس؛ تقویت دلار و ریزش انس ادامه دارد

علی شریف زاده تحلیلگر ارشد بازار جهانی به آخرین وضعیت بازار جهانی پرداخت.

علی شریف زاده کارشناس ارشد بازارهای جهانی در گزارش لایو پیش بینی این هفته بازار فارکس گفت:  هفته گذشته دلار به شدت تقویت شده و عامل آن سیاست اقتصادی فدرال رزرو بود، در هفته گذشته جلسه ای برگزار شد که ۷نفر از اعضای کمیته خواستار افزایش نرخ بهره هستند که در نشست قبل کسی از اعضا خواستار افزایش نرخ بهره برای سال ۲۰۲۲ نشده بود، از این اعضا ۱۳ نفر هم خواستار افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۲۳ هستند. این سیاست باعث افزایش بی رویه دلار شد و بازار فارکس با این گزارش غافلگیر شد.

*همه ارزهای مقابل دلار به جز «ین» تضعیف شدند، نقره و طلا هم با این سیاست ریزشی شدند، با این شتاب ریزش انس جهانی به محدوده کمتر از ۱۷۶۰ دلار خواهد رسید. احتمالا بالا رفتن انس جهانی موقعیت بسیار خوبی برای فروش خواهد شد.

*اوایل هفته روند اصلاحی دلار ادامه خواهد داشت اما باز هم دلار تقویت شد، ریسک اصلی بازار در این هفته سخنرانی پاول رئیس فدرال رزرو است، اقدامات وی هیچ گاه قابل پیش بینی نبوده و ممکن است سخنرانی وی نوسان بازار فارکس را چند برابر کند.

*روز چهارشنبه هم گزارش pmi از کشورهای حوزه یورو و آمریکا و بریتانیا منتشر خواهد کرد، مشکل اصلی بازار اختلالات کرونا بر روند صنعتی جهان بوده است. 

*روز جمعه هم گزارش شاخص مصرف کننده در آمریکا است و می تواند بازار را متاثر نوسان کند.

*دلار به فرانک بهترین ارزی است که می توان در این هفته از آن نوسان گرفت و مومنتوم دلار به شدت در این هفته صعودی است.

*سیاست های انبساطی ژاپن بسیار قوی شده و این سیاست ها باعث تقویت ین در بازار شده که وضعیت خوبی را ایجاد کرده است.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

حرم امام حسین (ع) در آستانه میلاد امام رضا (ع)+عکس و فیلم

خاطرات ویل اسمیت پرفروش در آمازون شد/ رونمایی از جلد کتاب

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه