کنگره ملی آیت‌الله کوهستانی، ۳۰ دی در مازندران برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری نخستین کنگره ملی آیت‌الله «محمد کوهستانی» در روز پنجشنبه، ۳۰ دی ۱۴۰۰ در بهشهر خبر داد و گفت: چاپ کتاب «چهل گفتار» این شخصیت و ساخت فیلم مستند از زندگی آیت‌الله کوهستانی در دستور کار است.

 «عباس زارع» روز سه‌شنبه 14 اردیبهشت 1400 در نشست هماهنگی کنگره ملی آیت‌الله «محمد کوهستانی» در بهشهر، اظهار کرد: نخستین کنگره ملی آیت‌الله کوهستانی با هدف صیانت از میراث معنوی بزرگان و فرزانگان مازندران و بهره گیری از معارف، اندیشه‌ها، آثار و دیدگاه‌های این عارف بزرگ برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به محورهای ارسال مقاله به کنگره و همایش ملی آیت‌الله «محمد کوهستانی»، تصریح کرد: «زهد، پارسایی و ساده زیستی در سیره عملی آیت‌الله کوهستانی»، «نقش آیت‌الله کوهستانی در فرهنگ عمومی»، «توحید، خداباوری و ولایتمداری در سیره عملی آیت‌الله کوهستانی»، «زمان شناسی، آگاهی اجتماعی و سیاسی آیت‌الله کوهستانی» از جمله این محورها است.

وی تاکید کرد: از دیگر محورهای ارسال مقاله می‌توان به «آیت‌الله کوهستانی(ره) از منظر بزرگان»، «کرامات، حالات عرفانی و جلوه‌های رضا و تسلیم در سیره آیت‎الله کوهستانی»، «سیره عملی آیت‌الله کوهستانی» و «مدیریت حوزه علمیه و طلبه پروری، آراء و نظرات فقهی، فلسفی و عرفانی آیت‌الله کوهستانی» اشاره کرد.

زارع با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده و فعالیت کمیته‌های مختلف همایش، اظهار کرد: مقدمات کار توسط تیم اجرایی فراهم شده و اکنون درصدد هماهنگی با دستگاه‌های مختلف برای برگزاری کنگره ملی در شأن شخصیت والای دانشمند و عالم بزرگ آیت‌الله کوهستانی هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزاری نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله «محمد کوهستانی» را یک رخداد بزرگ فرهنگی در استان دانست و گفت: تلاش داریم که این کنگره ملی با حضور شخصیت‌های برجسته، مراجع و علما به نحو شایسته برگزار و شخصیت آیت‌الله کوهستانی به آحاد مختلف جامعه معرفی شود.

وی با اشاره به زمان قطعی برگزاری کنگره، اظهار کرد: نخستین کنگره ملی آیت‌الله «محمد کوهستانی»، روز پنجشنبه، 30 دی 1400 در بهشهر برگزار می‌شود.

زارع اذعان کرد: همچنین قرار است همزمان با برگزاری کنگره، کتاب چهل گفتار آیت‌الله کوهستانی چاپ و فیلم مستند زندگینامه این شخصیت برجسته علمی و مذهبی استان مازندران نیز ساخته شود.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

شستا به صورت رسمی ساختمان فدراسیون فوتبال و پرسپولیس را به نام خود کرد

کشف جنازه در باغی در غرب تهران

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه