چرا فقط یکی مثل مهدی طارمی داریم؟

صدآنلاین | در دوره ای که علی دایی، علی کریمی، کریم باقری، مهدی مهدوی کیا و ... به فوتبال اروپا ترانسفر شدند هر کدام در تیم های خود صاحب رتبه و جایگاهی خاص بودند.

در سال هایی که فوتبال ایران در صادرات بازیکن به لیگ های اروپایی، زیر خط فقر قرار گرفته، حضور چند بازیکن معدود در قاره سبز بسیار مغتنم است.

یکی از لژیونرهایی که هر هفته از او خبرهای خوبی به گوش می رسد، مهدی طارمی است. طارمی در واقع به تنهایی پرچمدار فوتبال کشورمان در اروپاست؛ تا جایی که تقریبا روز و هفته ای نیست رسانه های پرتغالی خبر، مطلب و یادداشتی درباره او کار نکنند.

در این قحطی لژیونرهای ایرانی در فوتبال اروپا و بی خبری محض از بازیکنان ما در رسانه های خارجی، حضور طارمی در این سطح، یک اتفاق مهم برای فوتبال ایران است. لژیونرهای دیگر ما، یا به طور کلی هم سطح طارمی نیست یا اگر هم در فوتبال اروپا توپ می زنند، به نیمی از موفقیت های او دست نیافته اند.

درد بزرگ فوتبال ایران در ماجرای عبرت آموز لژیونرها؛ چرا فقط یکی مثل مهدی طارمی داریم؟/ وقتی به جز علی دایی، سیروس دین محمدی هم به اروپا می رفت...

مهمتر از همه اینکه طارمی از بازیکنان همیشه ثابت پورتو محسوب می شود؛ مهاجمی تاثیرگذار که اگر وارد ترکیب تیمش نشود، انگار پورتو گمشده ای بزرگ دارد. این مسئله را حتی کنفدراسیون فوتبال آسیا هم می داند؛ تا جایی که مهدی طارمی یگانه بازیکن ایرانی است که در تیم منتخب آسیا قرار گرفته و هیچ خبری از سایر بازیکنان ما نیست.

فراموش نکنیم در دوره ای که علی دایی، علی کریمی، کریم باقری، مهدی مهدوی کیا و ... به فوتبال اروپا ترانسفر شدند هر کدام در تیم های خود صاحب رتبه و جایگاهی خاص بودند. در آن زمان حتی بازیکنانی مثل داریوش یزدانی و سیروس دین محمدی هم سر از فوتبال اروپا در می آوردند اما امروز بازیکنانی که حضوری بی وقفه و ثابت در ترکیب تیم ملی دارند، تیم های عربی نیز به آنها روی خوش نشان نمی دهند.

فوتبال ایران نه فقط در بخش مدیریت و مربیگری، بلکه در زمینه بازیکن سازی دچار قحط الرجال شده است؛ وقتی یکی مثل طارمی این طور می درخشد و در لیگ پرتغال، کیفیت فنی او را تحسین می کنند از یک سو مایه خوشحالی و از سمت دیگر، غصه ای بزرگ بر انبوه گرفتاری های فوتبال ایران است. واقعا چرا فقط یکی مانند مهدی طارمی در فوتبال اروپا داریم؟

در همین ارتباط بخوانید: طارمی و پورتو رقیب را گلباران کردند/ آقای گلی و زیباترین گل فصل ستاره ایرانی پرپر شد!

به اشتراک گذاری این مطلب!

شوک به استقلال | ساپینتو به این ستاره آماده باش داد

این افراد ۲.۵ برابر بیشتر از دیگران افسردگی می گیرند

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه