پایان نسل طلایی: افتضاح مطلق این همه فوق‌ستاره

تیم ملی بلژیک در شرایطی که اصلا تورنمنت خوبی را سپری نکرد، وداع زودهنگامی با رقابت های جام جهانی داشت.

بیش از یک دهه است که نسل طلایی و فوق العاده تیم ملی بلژیک از نظر نام و شهرت، در رده ملی در کنار یکدیگر بازی کرده و تقریبا به هیچ موفقیتی دست پیدا نمی کنند. ستاره هایی چون تیبو کورتوا، یان فرتونگن، توبی آلدروایرد، کوین دی بروین، یان کاراسکو، ادن هازارد، روملو لوکاکو و ... در سال های اخیر تقریبا بازیکنان ثابت تیم ملی بلژیک را تشکیل داده اند. هر کدام از این بازیکن در رده باشگاهی به موفقیت های بزرگی دست یافته و برای خود نامی دست پا کرده اند، اما در عرصه ملی همه چیز متفاوت است.

تیم ملی بلژیک در شرایطی پای به جام جهانی 2022 قطر گذاشت که به نظر می رسید این بار این ستاره های باتجربه در گروهی نه چندان دشوار، می توانند بالاخره به موفقیت بزرگی دست پیدا کنند. اما جام با نمایش متوسط و برتری دشوار با یک گل برابر کانادا شروع شد و تیم روبرتو مارتینز خوش شانس بود که تیبو کورتوا پنالتی آلفونسو دیویس را مهار کرد.

اما در دومین گام تیم ملی بلژیک برابر مراکش به میدان رفته و علیرغم ارائه نمایشی قابل قبول در نیمه اول، در 45 دقیقه دوم مغلوب اشتباهات تیبو کورتوا شده و شکست غیرمنتظره 0-2 را متحمل شد. امشب نیز آنها در سومین دیدار فرصت خوبی برای کسب برتری و صعود به دور بعد داشتند، اما به نظر روملو لوکاکو یک تنه جلوی موفقیت آنها را گرفت.

ستاره مصدوم تیم ملی بلژیک که ابتدای فصل را نیز از دست داده بود، در نیمه دوم وارد میدان شده و چند فرصت طلایی و فوق العاده را از دست داد تا در نهایت تساوی بدون گل، آنها را خیلی زود راهی بروکسل کند. لوکاکو حتی یک بار نیز توپ را به دیرک دروازه زد، اما موقعیت سوزی های فراموش نشدنی این بازیکن در نهایت منجر به حذف تیم ملی بلژیک از جام جهانی شد.

در دوره ای که بارها اخباری در مورد درگیری شدید بازیکنان این تیم به گوش رسید و از همان بازی نخست این از هم گسیختگی در ترکیب آنها بارز بود، حذف زودهنگام نصیب این تیم شد. در نهایت به نظر می رسد روزهای پایانی این نسل طلایی تیم ملی بلژیک فرا رسیده و صعود به نیمه نهایی جام جهانی 2018، تنها دستاورد قابل توجه آنها زیر نظر مارک ویلموتس و در ادامه روبرتو مارتینز باشد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

درمان جدید شانه درد

انسان بیشتر از پنج حس اصلی دارد!

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه