آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی :  هر چه بیشتر به قرآن توجه کنید و با قرآن کار کنید، نورانیت قرآن بیشتر شامل حال شما می‌شود

صد آنلاین |  در دیدار دبیرکل و اعضای هیات مدیره بنیاد قرآن با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در قم انجام شد، معظم له سخنان مبسوطی و توصیه‌هایی ارائه فرمودند.

به گزارش صد آنلاین ، به نقل از روابط عمومی بنیاد قرآن ، در این دیدار ابتدا  آقای مکارم عضو هیات مدیره بنیاد قرآن از فعالیت چهل ساله گزارشی  ارائه و اعضای هیات مدیره را محضر ایشان معرفی نمودند.


در ادامه این دیدار دبیرکل بنیاد قرآن حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی حسین زاده، سلوک چهل ساله بنیاد قرآن را در موضوعات مختلف از جمله طرح مهندسی نظام تربیتی مدیران حکمران قرآنی، طرح فضه گفتمان قرآنی، طرح بشارت حکیم زبان پژوهی و دوره مترجمی قرآن و کانون مهدتربیت (فعالیت پیرامون حوزه کودک و نوجوان) و برنامه معالم القرآن جلسات هفتگی بنیاد قرآن توضیحاتی را محضر عالم و مفسر قرآن بیان کرد . 


 حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی ضمن ابراز خرسندی از دیدار با اعضای این مجموعه قرآنی و ستودن فعالیت‌های قرآنی که در این بنیاد و مراکز دیگر در هر سطحی که در جامعه صورت می‌پذیرد، اظهار داشتند:


معتقد هستم هر کس با قرآن کار کند، برکاتش دامانش را خواهد گرفت و این تجربه را برای دیگران هم نقل کرده‌ام و وادار کرده‌ام که آنها کار قرآنی را فراموش نکنند و از جمله مسائلی که در این جا مطرح است این که قرآن یک نورانیتی به خود انسان می‌دهد که با این نورانیت بهتر می‌تواند قضاوت کند و نتیجه این می‌شود که  بتوانیم به کار قرآنی اهمیت بدهیم و نتیجه‌اش را نیز ببینیم و دیگران را هم تشویق به کار قرآنی کنیم.

 

ایشان فرمودند : حالا کار قرآنی کردن انواع و اقسامی دارد، گاهی راجع به روخوانی قرآن است، گاهی راجع به ترجمه و گاهی راجع به تفسیر، گاهی هم راجع به معارف قرآن  وگاهی راجع به حالت‌های عرفانی که از قرآن استخراج می‌شود. حال هر چقدر از این‌ها را بتوانند عمل کنند بسیار خوب است. به افراد هم می‌گوییم کار قرآنی بکنید تا به زودی نتیجۀ آن را ببینید، هم نتیجه روحانی هم نتیجۀ جسمانی.  این قرآن واقعاً چه آثاری دارد؟ چقدر در تغییر اشخاص مؤثر است؟ شما لابد شنیده‌اید افرادی بودند که یک آیه قرآن را شنیدند و عوض شدند.

 

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تاکید کردند : داستان فضیل بن عیاض معروف است که سرکردۀ یک گروه راهزن خطرناک بود، هر قافله‌ای اسم فضیل را می‌شنید، می‌لرزید، یک شب آمد پشت بام خانه‌ای برای ادامۀ کارهای راهزنی‌اش، دید کسی از داخل خانه قرآن می‌خواند و به این آیه رسید: «ألم یأن للذین آمنوا أن تخشع قلوبهم لذکر الله؛ آیا آدم‌هایی که دم از ایمان و اسلام می‌زنند وقتش نشده که خودشان را اصلاح کنند و برگردند». به خودش آمد و گفت: فضیل! این را به تو دارد می‌گوید، آیا وقتش نشده که از آن راه برگردی؟ همانجا توبه می‌کند. می‌آید نزد دوستانش که مشغول برنامه ریزی برای دزدی قافله‌ای بودند که از فلان جا حرکت کرده و چنین و  چنان کنند، به آن‌ها می‌گوید: من دیگه ترک کردم همه کارهای گذشته را و بعد هم یکی از زهاد شد. ببینید یک آیه‌ قرآن با یک نفر چه می‌کند؟ تا چه رسد به مجموعۀ قرآنی. بنابراین امیدوار باشید که هر چه بیشتر به قرآن توجه کنید و با قرآن کار کنید، نورانیت قرآن بیشتر شامل حال شما می‌شود. من هم برایتان دعا می‌کنم که با عنایت امام زمان( عج) بتوانید کارهای قرآنی را پیش ببرید ان شاء الله.
 

به اشتراک گذاری این مطلب!

کاهش التهاب سینوس‌ها بااین روش خانگی

گریه‌های بی‌فایده رامین رضاییان از شدت ناراحتی بعد از حذف

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه