فاضلی: انگلیس و ولز را فراموش کنیم

مربی آلومینیوم می‌گوید برای صعود از گروه باید هم باخت به انگلیس و هم بردن ولز را فراموش کنیم.

با پیروزی دراماتیک تیم ملی ایران در دور دوم مرحله گروهی جام جهانی ضمن رسیدن ملی پوشان ایران به چهارمین برد در جام جهانی، یک روز تاریخی در فوتبال رقم خورد چرا که حالا تیم ایران بیش از هر زمان دیگری به صعود از گروه نزدیک شده است. به بهانه برد ارزشمند مقابل ولز خبرنگار ما گفت‌وگویی با وحید فاضلی از مربیان فوتبال انجام داده که وی در مورد پیروزی دو بر صفر ولز عنوان کرد: برد به موقعی بود. حتی کسب مساوی هم شرایط‌مان را خوب نمی‌کرد. اینکه بعد از آن باخت ۶ بر ۲ بچه ها به لحاظ روانی باید خودشان را آماده این دیدار می کردند کار بسیار دشواری بود ولی توانستیم که به شرایط نرمال برگردیم و با این برد به صعود نزدیک شدیم. بازی اول با این برد فراموش شد. امیدوارم جلوی آمریکا نتیجه بگیریم و برای صعود آماده شویم.

او در مورد گل های روزبه چشمی و رامین رضاییان ابراز کرد: ما همه فکر می کردیم که بتوانیم در نهایت یک بر صفر ببریم، اما بعد از هجمه هایی که روی روزبه چشمی پس از دیدار با انگلیس اتفاق افتاد، در این بازی خدا کمکش کرد و توانست گل زیبایی بزند. در ادامه رامین رضاییان هم در تکمیل روز خوبش توانست گل بزند و نشان بدهد که حقش بود به ترکیب تیم ملی برگردد. او در صدور پاس ها هم عملکرد خوبی داشت و توانست با یک ضربه چیپ بسیار زیبا گلزنی کند.

کارشناس فوتبال در پاسخ به این سوال که "آیا تیم ملی می تواند برای اولین مرتبه از گروهش صعود کند یا خیر؟" توضیح داد: قطعا با این کامبکی که ایران در رقابت ها زد از لحاظ روانی در شرایط خوبی قرار گرفت. همانطور که اول صحبت هایم گفتم باید این برد را هم مثل باخت انگلیس به تاریخ بسپاریم و فقط به دیدار با آمریکا فکر کنیم تا بتوانیم نتیجه لازم را بگیریم.

فاضلی در خصوص سایر تیم های حاضر در جام جهانی و رقابت های برگزار شده تا به اینجای کار گفت: اکثر بازی‌ها سطح فنی بالایی دارند. تیم فرانسه از نظر تاکتیکی خیلی خوب است. اسپانیا تنوع تاکتیکی دارد. برزیل به لحاظ تهاجمی خوب کار کرده و تیم های آسیایی مثل ژاپن و عربستان با بردشان و همچنین کره جنوبی با تساوی نشان دادند که فاصله تیم ها کم شده و حالا از نظر فوتبالی تیم ها به هم نزدیک شده اند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

حسرت این گل بر دل سعید ایران ماند (عکس)

یک تصویر استثنایی با دو سوژه ناب از بازی امروز ایران و ولز

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه