«آستانه» خواستار واکنش «مسکو» به گزارش‌های منفی در مورد قزاقستان شد

معاون وزیر امور خارجه قزاقستان ضمن محکومیت سخنان یک کارشناس روس از مسکو خواست در برابر گزارش‌های منفی در مورد این کشور، واکنش نشان دهد.

 «رومان واسیلنکو»، معاون وزیر امور خارجه قزاقستان اظهارات یک کارشناس روس در مورد احتمال آغاز فرآیندهای نازی در خاک این کشور را محکوم کرد.

وی ضمن اشاره به عدم وجود هیچ نوع فرآیند نازی در خاک قزاقستان گفت: در مورد چنین اظهاراتی هم رئیس جمهور، ریاست وزارت امور خارجه و سایر مقامات قزاق، از جمله روسای مجالس پارلمان، پیش از این بارها اظهار نظر کرده بودند.

واسیلنکو افزود: ما بر این هستیم که اولاً اظهارات چنین کارشناسانی موضع رسمی فدراسیون روسیه را منعکس نمی‌کند. ثانیا به روابط سنتی نزدیک قزاقستان و روسیه آسیب می‌رسانند و ثالثا ابراز چنین مواضعی در یکی از کانال‌های فدرال مستحق واکنش مناسب «مسکو» است. 

اخیراً در شبکه روسیه 1 در برنامه «عصر با ولادیمیر سولوویف»، یکی از کارشناسان روس با نام «ویکتور درابینسکی» قزاقستان را مشکل بعدی روسیه پس از اوکراین نامید.

وی گفت: در آنجا (قزاقستان) نیز می‌توانند همان فرآیندهای نازی که در حال حاضر در اوکراین است، آغاز شوند. تعداد زیادی روس‌ و اراضی و آزمایشگاه «سمیپالاتینسک» در قزاقستان، و سوخت هسته‌ای کافی برای «روس‌آتم» ما نیز در آنجاست.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

دستگیری جاعل و کشف اسکناس‌های تقلبی در خرمشهر 

سعودی در برابر انصارالله التماس آتش‌بس می‌کند/ حق و باطل فتنه اخیر واضح است و غبارآلود نیست

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه