مکمل ویتامین A را بشناسید

صدآنلاین | ویتامین A نقش موثری در انجام عملکردهای بدن از جمله بینایی، تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با عفونت‌ ها، رشد و نمو، تولید مثل و سلامتی پوست برعهده دارد.

به گزارش صدآنلاین  در صورتی که مصرف غذاها نتواند ویتامین A مورد نیاز بدن را تامین کند، پزشک برای کمبود این ویتامین می تواند مصرف مکمل ها را برای شما تجویز کند.

کاربرد ویتامین A

مصرف قرص ویتامین A برای رشد و تکامل بدن لازم و ضروری است.

مصرف ویتامین A به سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با عفونت ها کمک می کند.

مصرف این قرص برای تولید مواد ناقل شیمیایی در چشم که برای دیدرنگی ( سلول های مخروطی چشم ) و دید در نور کم (سلول های استوانه ای) استفاده می شوند، ضروری است. به طور کلی

مصرف قرص ویتامین A برای حفظ سلامتی برخی از اجزای چشم (مانند قرنیه) مفید است.

خانم های باردار با مصرف ویتامین A رشد مغز، دست و پا، قلب، چشم و گوش جنین را تضمین می کنند. از آنجایی که خانمهای باردار کمبود ویتامین A را در اواخر دوره بارداری تجربه می کنند خطراتی نظیر شب کوری و مرگ در کودک افزایش پیدا می کند.

مصرف ویتامین A برای تقویت و حفظ سلامت دستگاه تولید مثل هم در زنان و هم مردان ضروری است و مصرف این ویتامین با کیفیت رشد جنین در طول دوران بارداری رابطه مستقیمی دارد.

مصرف مقادیر کافی ویتامین A می تواند محافظت از پوست شما در برابر آسیب اشعه UV خورشید از جمله آفتاب سوختگی و بروز لکه های قهوه ای را تضمین کند.

خواص آنتی اکسیدانی ویتامین A موجب از بین رفتن آن رادیکال های آزاد می شود، بنابراین ویتامین A برای رفع خطوط ریز و چین و چروک و درنتیجه پیری زودرس پوست موثر خواهد بود.

طریقه مصرف قرص ویتامین A

به طور معمول، مصرف روزانه مقادیر 900 و 700 میلی‌گرم ویتامین A به ترتیب برای مردان و زنان در نظر گرفته شده است. در زمان  مصرف ویتامین A این نکته حائز اهمیت است و باید به خاطر داشته باشید که مقدار مصرف از 10 هزار IU یا 3 هزار میلی‌گرم بیشتر نشود، چرا که مصرف بیش از حد از ویتامین A باعث برزو عوارضی جدی خواهد شد.از آنجای که ویتامین A یک ویتامین محلول در چربی است به همین دلیل بهتر است برای افزایش جذب، مکمل‌های ویتامین A همراه با غذا مصرف کنید.

توجه: مکمل ویتامین A را طبق تجویز پزشک مصرف کنید. مصرف مقادیر زیاد یا طولانی مدت آن ممکن است سبب بروز عوارض شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

اقدام جنجالی کی روش روحیه ستاره استقلال را پایین آورد

دستگیری جاعل و کشف اسکناس‌های تقلبی در خرمشهر 

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه