شوک جدید به ایران و علیرضا فغانی

صدآنلاین | علیرضا فغانی داور ۴۵ ساله ایرانی فردا در روز پنجم جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به همراه دو کمک داور ایرانی‌ دیدار صربستان و برزیل را قضاوت خواهد کرد.

علیرضا فغانی به عنوان شناخته شده‌ترین چهره داوری ایران، فردا در ۴۵ سالگی اولین سوت قضاوت خود را در آخرین جام جهانی‌اش خواهد زد.

فغانی که پیش از این مسابقات مهمی از جمله مسابقه رده‌بندی جام جهانی ۲۰۱۸ را قضاوت کرده، در انتظار سوت فینال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است تا با قضاوت در دیدار نهایی جام جهانی، آلبوم افتخارات خود را تکمیل شده ببیند. به همین بهانه نگاهی به کارنامه چهار داور مطرح فوتبال و فوتسال ایران در میادین بین‌المللی انداخته‌ایم.

علیرضا فغانی در ۹ شهرآورد پایتخت قضاوت داشته و در ۶ مسابقه به عنوان داور وسط سوت آغاز و پایان حساس‌ترین مسابقه لیگ برتر ایران را زده است. فغانی از سال ۲۰۱۲ با قضاوت یکی از دیدارهای چلسی در مسابقات جام باشگاه‌های جهان مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و پس از آن با قضاوت بی‌نقص در مسابقات مهم آسیایی مانند فینال لیگ قهرمانان آسیا بین دو تیم الهلال - وسترن سیدنی در سال ۲۰۱۴ و فینال جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۵ بین دو تیم استرالیا و کره جنوبی نشان داد که سطح قضاوتش فراتر از سطح قاره کهن است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ستاره خارجی استقلال : در این صورت ایران ولز را می برد

تصمیم کی روش ؛ اسم سردار آزمون بیشتر از همیشه شنیده می شود

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه