جام جهانی۲۰۲۲ قطر؛ فرانسه ۴_استرالیا ۱

چهارمین بازی روز سوم جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با بازی تیم‌های فرانسه و استرالیا از گروه D برگزار شد.

در چارچوب رقابت‌های روز نخست گروه D جام جهانی ۲۰۲۲، امشب _سه‌شنبه، اول آذرماه_ از ساعت ۲۲:۳۰ تیم‌های فرانسه و استرالیا در ورزشگاه الجنوب شهر الوکره به مصاف یکدیگر رفتند.

فرانسه که به عنوان مدافع عنوان قهرمانی پا به این رقابت‌ها می‌گذارد از نظر تعداد مصدومان اصلا شرایط نرمالی ندارد. پوگبا، کانته، انکوکو، مانیان و بنزما بزرگترین غایبان خروس‌ها در این جام هستند و عملا دشان چند بازیکن اصلی خود را از دست داده است.

استرالیا اما برای رسیدن به قطر مسیر سخت و طولانی پشت سر گذاشت. آن‌ها در دور مقدماتی پشت سر ژاپن و عربستان قرار گرفتند و راهی پلی آف شدند. کانگوروها پس از شکست امارات در دیداری دراماتیک به مصاق پرو رفتند و توانستند در ضربات پنالتی این تیم را شکست دهند و راهی قطر شوند.

استرالیا ضعیف‌ترین تیم گروه محسوب می‌شود اما شگفتی امروز عربستانی‌ها مقابل آرژانتین نشان داده هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت.

داور: ویکتور گومز / کمک داور اول: زاخائیل سیولا / کمک داور دوم: سورو فاتسوآن

تیم ملی فرانسه:
هوگو لوریس، ابراهیما کوناته، دایو اوپامکانو، بنجامین پاوارد، لوکاس هرناندز، اورلین شوامنی، آدرین ربیو، آنتوان گریزمان، عثمان دمبله، کیلیان امباپه و اولیویه ژیرو

سرمربی: دیدیه دشان 

 

تیم ملی استرالیا:
متئو رایان، کای رولز، هری سوتار، ناتان اتکینسون، عزیز بهیچ، آرون موی، ریلی مک‌گری، جکسون ایروینه، متئو لکی، میچل دوک و کرگ گودوی

سرمربی: گراهام آرنولد

 

ساعت ۲۲:۳۰ به وقت ایران

شرح گل‌ها
فرانسه صفر - استرالیا یک (دقیقه ۸: کرگ گودوی)

 

ارسال بلند بازیکنان استرالیا به سمت راست به متئو لکی رسید و او نیز پس از جا گذاشتن هرناندز توپ را زمینی به محوطه جریمه فرانسه فرستاد و کرگ گودوی موفق شد با یک ضربه دقیق دروازه لوریس را باز کند.

فرانسه یک - استرالیا یک (دقیقه ۲۶: آدرین ربیو)

ارسال دقیق هرناندز از سمت چپ روی سر ربیو فرود آمد و هافبک یوونتوس توانست با ضربه‌ای دقیق دروازه کاپیتان استرالیا را باز کند.


 

فرانسه دو - استرالیا یک (دقیقه ۳۱: الویویه ژیرو)

مدافع استرالیا زیر پرس شدید بازیکنان فرانسه اشتباه کرد و امباپه با توپ ربایی موفق توپ را به ربیو سپرد و او هم پس از ورود به محوطه جریمه توپ را در اختیار ژیرو قرار داد و مهاجم میلان کار سختی برای باز کردن دروازه خالی زرد‌ها نداشت.

   
 

در دقیقه ۵۰, ارسال دقیق تئو هرناندز به ژیرو رسید و او با ضربه‌ای آکروباتیک تا آستانه فروپاشی دروازه رایان پیش رفت، اما توپ با اختلاف کمی راهی اوت شد.

در دقیقه ۶۰, یک و دوی زیبای ژیرو و امباپه منجر به یک موقعیت تک به تک شد که ضربه امباپه پس از برخورد به بازیکن استرالیا راهی کرنر شد.

در دقیقه ۶۳, کوناته توپ را به لوریس سپرد، اما تعلل او نزدیک بود کار دست فرانسوی‌ها بدهد که با خوش شانسی لوریس این اتفاق نیفتاد.

 

 لحظات حساس:

دقیقه ۹، امباپه پس از جا گذاشتن مدافعان استرالیا توپ را ارسال کرد که رایان با خروج به موقع موفق شد مانع گلزنی فرانسوی‌ها شود.

دقیقه ۲۰, پاس اشتباه هرناندز به دوک رسید و او هم از پشت محوطه دروازه لوریس را هدف قرار داد که با اختلاف کمی توپ به بیرون رفت.

دقیقه ۲۶ فرانسه نقش گلزنی خود را تکرار کرد و این بار ارسال گریزمن از سمت چپ را ژیرو با ضربه سر سمت دروازه رایان فرستاد، اما توپ با اختلافی اندک به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۶, نفوذ دمبله از سمت راست و ارسال او به امباپه رسید، اما شوت او توسط مدافع استرالیا بلاک شد و ژیرو توپ برگشتی را به بیرون زد.

در دقیقه ۴۱, دمبله با نفوذ از سمت راست توپ را به امباپه سپرد و او با یک پاس پشت پا توپ را برای گریزمن کاشت، اما ضربه گریزمن با فاصله اندکی از دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۴۴, اوپامکانو از میانه‌های زمین با ارسالی بلند توپ را در اختیار گریزمن قرار داد و او از سمت راست توپ را به محوطه شش قدم رایان فرستاد و ضربه امباپه به فاصله کمی به بیرون رفت.

در دقیقه ۴۵, بازیکن استرالیا توپ را از سمت چپ روی دروازه فرانسه ارسال کرد و ضربه سر جکسون ایروینه به تیر دروازه لوریس برخورد کرد.

حواشی:

در صحنه گل استرالیا، لوکاس هرناندز مصدوم شد و به نظر می‌رسید نتواند به بازی ادامه دهد، اما دقایقی بعد به زمین بازگشت.

استرالیا پس از گل اول، کاملا عقب نشسته و تنها تک مهاجم آن‌ها روی خط نیمه قرار دارد و همین امر کار را برای گلزنی فرانسوی‌ها سخت کرده است.

رافائل واران که ۵ بازی آخر منچستر در لیگ برتر را به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ از دست داده بود، روی نیمکت قرار گرفته است.

شوآمنی در برخورد با بازیکن استرالیا مصدوم شد اما پس از خروج از زمین و مداوا دوباره به زمین بازگشت.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

فیلم برداری پروژه های سینمایی یکبار با ججاب و یک بار بدون حجاب +سند

خلاصه بازی فرانسه - استرالیا/ خروس‌ها کانگورو شکار کردند!

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه