پشت پرده ۶ گله شدن حسین حسینی در بازی با انگلیس

صدآنلاین | پس از ۶ گله شدن حسین حسینی کقابل انگلیس حواس همه به گلر استقلال است اما کمتر کسی توجهی به مربی او در تیم ملی دارد.

کم نیستند کسانی که تمرین تیم ملی را از نزدیک دیده و شهادت می دهند الکساندر لوپز به هیچ وجه در حد و اندازه‌های تیم ملی و حضور در کادر فنی کی‌روش نیست. مربی کم‌حاشیه‌ای که پا به بزرگترین تجربه دوران مربیگری خود گذاشته و البته بدون رزومه‌ای آنچنانی در حال کار با دروازه‌بان‌های مشهور ایرانی است.

اما رزومه الکساندر لوپز؛ اگر این رزومه را کنار تماشای تمرین‌های او بگذارید، حتما به حرف‌های ما اعتقاد پیدا می‌کنید. لوپز که اهل پرتغال است، هرگز در لیگ برتر این کشور فعالیت نکرده و سال‌ها حضور او در پرتغال، فقط به مربیگری در لیگ ۲ این کشور خلاصه شده است. فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵، لوپز مربی دروازه‌بان‌های باشگاه فلگویراس در لیگ دسته دوم پرتغال بود. او فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۶ را نیز در همین سطح و البته باشگاه لیکسا گذراند.

برای فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۷، لوپز به کادر فنی باشگاه دسپورتیوو لوسادا اضافه شد و فصل بعد از آن هم او مربیگری را در باشگاه ریبرائو تجربه کرد. ویزولا و چاوز، سایر باشگاه‌هایی بودند که لوپز را جذب کردند. باشگاه‌هایی که جملگی در لیگ ۲ پرتغال حضور داشتند و البته هرگز قدرتمند و پرافتخارنبودند.

لوپز در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ از اروپا به آسیا آمد و با باشگاه بن‌یاس همکاری کرد. یک همکاری کوتاه‌مدت و به عنوان مربی دروازه‌بان‌ها. او سپس به الشعب امارات رفت و با این تیم نیز موفقیتی کسب نکرد. الشعب نه در لیگ برتر بلکه در لیگ یک امارات حضور داشت و از وجود لوپز نیز فقط در چند هفته استفاده کرد.

پشت پرده ۶ گله شدن دروازه بان تیم ملی در بازی با انگلیس/ مربی گلرهای پرتغالی با بدترین رزومه در جام جهانی

مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی ایران، فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ به پرتغال برگشت و وظیفه کار با دروازه‌بان‌های باشگاه دسپورتیوو آوز در لیگ ۲ را بر عهده گرفت. او بعد از امضای قرارداد با خلیج‌اس‌سی به آسیا برگشت، مدتی در این تیم کار کرد و سپس به لیگ کویت رفت و به کادر فنی النصر اضافه شد. تنها بعد از چند ماه حضور در کویت، لوپز راهی هند شد تا دوران مربیگری خود را با مومبای‌سیتی ادامه بدهد. باشگاهی که البته توفیقی در سوپرلیگ هند به‌دست نیاورد.

جدایی از مومبای‌سیتی و پیشنهاد کار در تیم ملی ایران باعث شد تا لوپز جانشین دن گاسپار شود و دروازه‌بان‌های ایرانی را در چند بازی پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ تمرین بدهد. لوپز بدون افتخار خاصی و تنها با مدرک B  یوفا در مربیگری دروازه‌بان‌ها پا به کادر فنی مهمترین و بهترین تیم آسیا گذاشته و جای دن گاسپار را با کلی رزومه و انواع و اقسام افتخارها گرفته است.

لوپز در تمرین با دروازه‌بان‌ها، از هر ۱۰ ارسالی که انجام می‌دهد، ۹ تا از آن‌ها به هدف نمی‌رسد و به همین دلیل ۲ تدارکاتچی مقابل او حضور دارند تا توپ‌ها را به مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی برگردانند. جالب اینکه تدارکاتچی‌ها، توپ را به جایی برمی‌گردانند که او حضور دارد اما لوپز نمی‌تواند آن‌ها را به جایی که دروازه‌بان‌ها ایستاده‌اند ارسال کند!

برای پوشش این نقطه ضعف، کادر پشتیبانی تیم ملی، دستگاه ارسال توپ نیز برای الکساندر لوپز تدارک دیده اما انگار مربی پرتغالی کار با آن را هنوز یاد نگرفته. توپ‌هایی که لوپز با دستگاه ارسال می‌کند، یا خیلی بلند است یا کوتاه و برخی اوقات هم، مسیرش با مسیر حرکت دروازه‌بان‌ها یکی نیست. همین مسئله باعث شده  تا حرکات لوپز به سوژه تمرین تیم ملی تبدیل شود.

شاید اگر مربی گلرهای بهتری بالای سر حسینی و دوستان داشتیم، تیم ملی ایران از انگلیس ۶ گل دریافت نمی کرد. شاید...

به اشتراک گذاری این مطلب!

خط و نشان ستاره آمریکا برای انگلیس

با این نوشیدنی از مرگ فرار کنید

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه