رکوردشکنی قطر: ۳ میلیون بلیت جام جهانی فروخته شد

فیفا اعلام کرد برای جام جهانی قطر دو میلیون و نهصد و پنجاه هزار بلیت فروخته است. این تعداد بلیت برای تماشای ۶۴ مسابقه جام جهانی به فروش رفته است.

با اینکه در آستانه جام جهانی گروه‌های مختلفی از هواداران، به ویژه در اروپا و دیگر کشورهای غربی، از تحریم جام جهانی قطر صحبت کرده و خواهان عدم حضور فوتبالدوستان در قطر بودند اما فیفا امروز اعلام کرد برای این تورنمنت نزدیک به سه میلیون بلیت فروخته است.

جیانی اینفانتینو با تایید این رقم گفت فیفا علاوه بر فروش 2 میلیون و 950 هزار بلیت برای جام جهانی 2022 موفق شده در دوره چهار ساله از جام جهانی 2018 تا امسال رویهم‌رفته 7.5 میلیارد دلار درآمدزایی داشته باشد و به این ترتیب رکورد درآمدهای فیفا را شکسته است.

نزدیک به سه میلیون بلیت که از طرف فیفا فروخته شده متعلق به 64 بازی است که در طول 29 روز برگزاری جام جهانی در قطر با حضور هواداران انجام خواهد شد.

فروش بلیت‌‌های لحظه آخری در قطر همچنان ادامه دارد و گفته می‌شود در شهر دوحه صف‌هایی طولانی در مقابل مرکز بلیت‌فروشی فیفا شکل گرفته است. قطر تا این لحظه از دوره قبلی جام جهانی که سال 2018 در روسیه برگزار شد از این نظر پیشی گرفته است. روس‌ها در آن دوره چیزی نزدیک به 2.4 میلیون بلیت فروختند.

سخنگوی فیفا با ارائه این رقم گفت بیشترین بلیت‌ها بر اساس کشورها به ترتیب در قطر، عربستان سعودی، ایالات متحده آمریکا، مکزیک، بریتانیا، امارات، آرژانتین، فرانسه، هند و برزیل فروخته شده است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

اغتشاشگران مزد شعارنویسی و عمامه پرانی را با ارز دیجیتال دریافت می‌کردند

حال مسی خوب است و سه شنبه بازی خواهد کرد

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه