خودزنی به سبک استقلال!

صدآنلاین | تمرینات تیم استقلال در ۴۸ ساعت گذشته برگزار نشد! و این در حالی بود که شاگردان ریکاردو ساپینتو بعد از بازی با نساجی دو هفته به تعطیلات رفته بودند.

به گزارش صدآنلاین روز گذشته با حضور علی فتح الله زاده در زمین فوتبال مجموعه انقلاب و صحبت هایی که او با بازیکنان استقلال داشت، تصور می شد بازیکنان این تیم تمرینات را از سر بگیرند اما باز هم این اتفاق رخ نداد تا اعتصاب استقلالی ها به 48 ساعت برسد. البته بازیکنان استقلال و در نهایت ریکاردو ساپینتو قبول کردند که به باشگاه برای رفع مشکلات مالی فرصت دهند اما از بس دیروز در مورد مسایل مالی با مدیر عامل صحبت کردند و صحبت ها هم به درازا کشید، در نهایت بازیکنان تصمیم گرفتند، برای مواجه نشدن با مصدومیت های احتمالی به سبب عدم تمرکز تمرین نکنند. به نظر می رسد امروز شاهد شروع تمرینات دوباره بازیکنان تیم استقلال باشیم. به خصوص که علی فتح الله زاده در یک تصمیم درست در این ماجرا حق را به بازیکنان تیمش داد و در مصاحبه با رسانه های گروهی از آنها دفاع کرد و از همه مهمتر اینکه به آنها قول داد، پیش از دربی درصد همه بازیکنان را به 40 درصد خواهد رساند.

نکته عجیب در استقلال جدا از مشکلات مالی پرداخت های متغییر به بازیکنان است! به واقع بی عدالتی در پرداخت ها که می تواند این رفتار برای هر تیمی سم باشد. آنهم در تیمی چون استقلال که مدعی قهرمانی است. قراردادها در همه تیم ها چه در ایران و چه در همه کشورها متغیر است و این یک موضوع حل شده است اما رفتار مرسوم در همه تیم ها پرداخت های مساوی در درصدهاست. به واقع همان طور که قرارداد متغییر در فوتبال مرسوم و حل شده است، مدت هاست تیم ها برای جلوگیری از حاشیه در پرداختی ها عدالت را رعایت می کنند. علی فتح الله زاده مدیر عامل باشگاه استقلال در اولین جلسه خود هم با بازیکنان استقلال گفته بود، تصور می کردم همه بازیکنان درصد دریافتی اشان از باشگاه یکسان باشد اما میزان دریافتی را که دیدم، متوجه شدم برخی از بازیکنان 30 درصد گرفته اند و برخی دریافتی اشان کمتر از 10 درصد است و برخی از بازیکنان هم پولی نگرفته اند! این موضوع به تنهایی کافی است که یک تیم را بهم بریزد و در تیم تفرقه ایجاد کند. بازیکنان فوتبال همانند حلقه های زنجیر هستند و نمی شود یکی از بندها را حذف کرد. مهاجم گل می زند اما اگر پاس دروازه بان به مدافع نباشد توپ به مهاجم می رسد؟

علی فتح الله زاده با وجود مشکلات مالی همین یک موضوع را در استقلال حل کند، قدم بزرگی برداشته است چون در این صورت اگر مشکل مالی در تیم رخ دهد این برای همه خواهد بود، نه فقط برای گروهی از بازیکنان.

به اشتراک گذاری این مطلب!

یحیی گل محمدی در امپاس شدید | بلایی که سر سرمربی پرسپولیس آمد

گروه ایران در جام جهانی ؛ دایناسورها

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه