ادعای جنجالی سرمربی استقلال درباره جام جهانی

صدآنلاین | سرمربی استقلال ابراز امیدواری کرد که تیم ملی پرتغال بتواند جام جهانی را فتح کند و قهرمان مسابقات شود.

به گزارش صدآنلاین در روزهایی که مشکلات مالی باشگاه استقلال، حواشی زیادی را برای این باشگاه پدید آورده، ریکاردو ساپینتو سرمربی آبی‌ها گفت و گویی را با سایت توتو مرکاتوی ایتالیا انجام داده است. البته محور اصلی این گفت و گو درباره جام جهانی است اما در گوشه هایی از آن ساپینتو درباره استقلال نیز صحبت کرده است.

مشروح این مصاحبه را در ادامه می‌خوانید:

**به عنوان یک ملی‌پوش سابق، وضعیت تیم ملی پرتغال در آستانه جام جهانی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
تیم ما بازیکنان خوبی در دفاع، در خط میانی و هم در حمله دارد و می توانیم تاکتیک های متفاوتی را اجرا کنیم. انتخاب بازیکنان اصلی برای مربی فرناندو سانتوس آسان نخواهد بود، همچنین به این دلیل که چندین بازیکن قوی از ترکیب خارج شده‌اند. به عنوان مثال، من به ژائو موتینیو فکر می کنم، ما پرتغالی ها همه مثبت اندیش هستیم، می توانیم یک تورنمنت بزرگ در قطر داشته باشیم.

**آیا فکر می‌کنید پرتغال مدعی قهرمانی در جام جهانی محسوب می‌شود؟
بیایید این طور به ماجرا نگاه کنیم که تیم پرتغال در حال حاضر در بین 5-6 تیمی است که می تواند برای عنوان قهرمانی رقابت کند. من واقعاً امیدوارم که تیم کشورم بتواند موفق شود. برای ما فوق‌العاده است که در جام جهانی تاریخ ساز شویم اما تیم های قدرتمند دیگری وجود دارند که باید آنها را شکست دهیم. البته که رقابت برای همه سخت خواهد بود و مثل همیشه در این مسابقات کمی شانس هم نیاز دارید.

**کریس رونالدو، کاپیتان تیم پرتغال حاشیه‌هایی را تجربه کرده؛ آیا دوران فوتبال او تمام شده است؟
نه، دوران او به پایان نرسیده است. واضح است که کریستیانو دیگر مانند گذشته جوان نیست، اما او هنوز کیفیت، قدرت و تجربه لازم برای رویارویی با چالش های بزرگ در این سطح را دارد. فکر می‌کنم CR7 انگیزه زیادی را پیش از جام جهانی قطر دارد. او می‌خواهد یک بار دیگر حمایت کشورش را داشته باشد. او ماه‌هاست که آماده می‌شود و فکر می‌کنم در جام جهانی به اوج برسد.

**در تیم پرتغال استعدادهای جوانی مثل رافائل لیائو بازیکن میلان را می‌بینیم؛ نظرتان در این باره چیست؟
لیائو یکی از بزرگترین استعدادهای پرتغال است، در میلان واقعاً خوب عمل می کند و بازی بعد از بازی بهتر می شود. من فکر می کنم آینده بزرگی در پیش دارد. او در حال حاضر بازیکن بسیار توانمندی است اما پتانسیل این را دارد تا بهتر شود.

**نمی‌شود درباره استقلال تیم باشگاهی‌تان از شما نپرسیم؛ شما با قهرمانی در سوپرجام ایران تاریخ‌ساز شدید...
استقلال چالش خوبی برای من است. من مربی تیمی با 35 میلیون هوادار هستم که مهمترین و پرطرفدارترین باشگاه در کل آسیا در شبکه های اجتماعی است. اوضاع خیلی خوب پیش می رود، ما با دو امتیاز کمتر در جدول رده بندی دوم هستیم. پرسپولیس صدرنشین است و ما به تازگی اولین سوپرجام تاریخ خود را به دست آورده‌ایم. من از عملکرد تیمم راضی هستم، می خواهیم تا آخر برای قهرمانی بجنگیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

فشار خون را با این راهکار ساده کاهش دهید

خط و نشان سیدحسین برای بیرانوند : ناامید نمی‌شوم

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه