فن‌خال را دست‌کم نگیرید: هلند با او قهرمان است

فرانس هوک، مربی دروازه‌بانهای تیم ملی هلند، می‌گوید لوئیس فن‌خال یکی از خوشفکرترین مربیان دنیا است و نارنجی‌ها با او از مدعیان اصلی قهرمانی در جام جهانی قطر هستند.

وقتی لوئیس فن‌خال، سرمربی هلند، فهرست نهایی این تیم را برای حضور در جام جهانی اعلام کرد انتخاب بازیکنان او با انتقادهای زیادی مواجه شد. ولی با توجه به سابقه فن‌خال اشتباه است اگر تصور شود که تیم او با وجود همه انتقادها نمی‌تواند یک مدعی قهرمانی در قطر باشد.

فرانس هوک، مربی دروازه‌بان‌های هلند، در مصاحبه‌ای با اسکای اسپورتس با حمایت همه‌جانبه از فن‌خال می‌گوید شک ندارد که لاله‌های نارنجی امسال با هدایت او قهرمان جام جهانی می‌شوند.

فرانس هوک چهره ناشناخته‌ای نیست و یکی از پدرخوانده‌های دروازه‌بانی به حساب می‌آید. هوک زمانی که به دروازه‌بانی مشغول بود در دانشگاه تز خود را درباره شرایط یک گلر فوتبال نوشت و درحالیکه تنها 28 سال سن داشت یوهان کرویف در سال 1985 از او به عنوان مربی دروازه‌بانهای آژاکس استفاده کرد.

او در مصاحبه خود با اسکای گفت:" لوئیس خیلی روشن و واضح می‌داند که می‌خواهد تیمش چطور بازی کند و خوب بلد است با چه سیستمی به این سبک بازی برسد. فن‌خال مدتها پیش از آنکه هدایت تیم ملی هلند را دوباره به دست بگیرد از دور تیم را زیر نظر داشته و می‌داند چه باید بکند.

شکی نیست که همه ما در هلند تحت تاثیر فلسفه فوتبالی رینوس میشل و یوهان کرویف هستیم. لوئیس هم تحت تاثیر آنها است. ولی درحالیکه کرویف بیشتر طرفدار غریزه و فوتبال خیابانی بود اما فن‌خال در عین اینکه فوتبال خیابانی را دوست دارد اما آن را در ترکیب با علم و آکادمی می‌خواهد. بهترین توصیه به رقبا این است که هلند را اصلا دست‌کم نگیرند چون ما با لوئیس فن‌خال حتما می‌توانیم قهرمان جام جهانی بشویم". 

به اشتراک گذاری این مطلب!

آمریکا ۱۳ شرکت مرتبط با فروش نفت ایران را تحریم کرد

آمریکا: در صورت عدم همکاری ایران با آژانس اقدامات بیشتری انجام می‌دهیم

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه