هری کین زیر ذره بین تیم ملی و کی روش

شنیده‌ها از قطر حکایت از آن دارد که کارلوس کی‌روش و دستیارانش، نحوه پنالتی زدن هری کین کاپیتان و ستاره تیم ملی انگلیس را آنالیز کرده اند.

بنابراعلام کارشناسان پنالتی‌ها اکثرا (۷۵ درصد) به گل تبدیل می‌شوند. با این وجود گل‌هایی که از روی نقطه پنالتی به ثمر می‌رسند نیز به خودی خود ارزشمند هستند. داشتن شانسی که به احتمال ۷۵درصد به گل تبدیل شود، چندان در فوتبال پیش نمی‌آید و مطمئنا یک نفر باید به دلیل تخصص درزدن یا گرفتن پنالتی مورد تحسین قرار بگیرد.

ایستادن پشت ضربات پنالتی چندان کار آسانی نیست اما شاید موضوع قابل توجه‌تری درباره بازیکنانی که پنالتی می‌گیرند، وجود داشته باشد. اگر اینطور باشد، پس شاید پنالتی گرفتن یک مهارت به حساب بیاید و سرمربیان هم آن را مد نظر قرار داده و می دهند.

در تیم ملی ایران هم علیرضا بیرانوند یک گلر پنالتی گیر است. دروازه بانی که با مهار ضربه پنالتی کریستیانو رونالدو فوق ستاره فوتبال جهان، یکی از صحنه‌های به یاد ماندنی جام جهانی ۲۰۱۸ را خلق کرد. حالا درآستانه بازی با انگلیس، کارلوس کی‌روش سرمربی با تجربه ایران سراغ هری کین یکی از بهترین پنالتی زنان لیگ برتر انگلیس و پنالتی زن اول حریف کشورمان رفته و احتمال داده که شاید داور در دیدار با این تیم علیه ایران پنالتی بگیرد.

برهمین اساس آخرین نکات به علیرضا بیرانوند یادآوری شده است تا گلر شماره یک تیم ملی کشورمان بتواند از این آزمون احتمالی سربلند بیرون بیاید.

به اشتراک گذاری این مطلب!

بلاتکلیف مثل فوتبال ایران

دلیل خط خوردن میلاد سرلک فاش شد

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه