پدیده لیگ همچنان امیدوار است

سامان فلاح که به عنون جوانترین ملی پوش ایران خبرساز شده بود بعد از خط‌خوردن از لیست نهایی تیم ملی، به روزهای بهتر در تیم ملی امیدوار است.

سامان فلاح، مدافع تیم پیکان که در چند اردوی تیم ملی حضور داشت، جایی در لیست اعزامی به جام‌جهانی ندارد. او خط خوردنش را اتفاقی عادی می‌داند و می‌گوید همین که در اردوها بوده، برایش رضایت‌بخش است. فلاح مدعی است که می‌تواند دوباره پیراهن تیم ملی را بپوشد.

بعضی از رسانه‌ها روزهای قبل خبر خط‌خوردن تو و میلاد سرلک را از لیست تیم ملی داده بودند. چطور خبردار شده بودند؟

حتما خبر صحت داشته که اعلام کرده‌اند. من صحبت خاصی ندارم.

به‌عنوان بازیکن جوان، اردوهای تیم ملی را چطور دیدی؟

تجربه فوق‌العاده‌ای بود. امیدوارم در این مدت که در اردوی تیم ملی بودم، توانسته باشم کمکی کنم.

حسرت نمی‌خوری که چرا خط خوردی و به جام‌جهانی نرفتی؟

نظر آقای کی‌روش بود و کاملا محترم است. عیبی ندارد، برای من تا همین‌جا هم رضایت‌بخش بود. 4، 5ماه بعد از جام‌جهانی، جام ملت‌ها برگزار می‌شود، تلاش می‌کنم که در لیگ بدرخشم و بتوانم به این مسابقات اعزام شوم. البته سرمربی تیم برای خودش اولویت‌هایی دارد و باز هم تصمیم‌گیرنده آخر اوست.

در دفاع وسط، پستی که تو بازی می‌کنی، بازیکنان نامداری وجود دارند، رقابت با آنها سخت است؟

بله، همگی بازیکنان اسم و رسم‌داری هستند و کار برای رقابت سخت است. با این حال من با تمام وجود تلاش می‌کنم تا در اردوهای بعدی باشم و به‌راحتی کنار نمی‌کشم.

در این مدت که با کی‌روش کار کردی مهم‌ترین نکته‌ای که از او یاد گرفتی، چه بود؟

نکات مهم و ریزی را می‌گفتند؛ نکاتی که خیلی به درد می‌خوردند. من و بازیکنان جوانی که در این اردو بودیم، خیلی چیزها از او یاد گرفتیم.

از بین بازیکنان فعلی تیم ملی کسی هست که الگوی تو باشد؟

الگوی خاصی نداشتم اما وقتی در رده نوجوانان و جوانان بودم، بازی بعضی از بازیکنان هم‌پستی‌ام را که الان هم در تیم ملی هستند، به دقت تماشا می‌کردم؛ مثلا بازی‌های مرتضی پورعلی‌گنجی را می‌دیدم.

به‌نظرت تیم ملی می‌تواند در جام‌جهانی از گروهش صعود کند؟

ما تیم قوی‌ای داریم و از کادرفنی گرفته تا بازیکنان همه کیفیت بالایی دارند. رسیدن به این مهم دور از دسترس نیست. با تدبیر کادرفنی و تلاش بازیکنان می‌توانیم برای نخستین‌بار در تاریخ، از مرحله گروهی صعود کنیم.

همگروهی‌های ایران را چطور می‌بینی؟

انگلیس، ولز و آمریکا تیم‌های خیلی خوبی هستند و کار اصلا برای تیم ملی آسان نیست ولی باید با تمام وجود تلاش شود تا درنهایت نتایجی به‌دست بیاید که دل مردم شاد شود. این از همه‌چیز مهم‌تر است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

بهترین مکمل های طبیعی برای دیرتر پیر شدن را بشناسید

شاکی بزرگ پرسپولیس خط و نشان کشید

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه