پیشکسوت استقلال وحید امیری را قبل از جام جهانی شست و پهن کرد

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: در همین لیست هم دو فاجعه بزرگ مشاهده می‌شود که یکی به تعداد زیاد دروازه‌بانان مربوط می‌شود و دیگری به همراهی وحید امیری با تیم!

علی لطیفی، بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه در گفتگو با خبرورزشی، درباره لیست تیم ملی برای جام جهانی اظهار داشت: جدا از بحث‌های نفری باید سئوال کرد، چرا تیم ملی کشورمان با چهار دروازه‌بان برای انجام سه بازی راهی جام جهانی می‌شود؟ این می‌تواند فاجعه بزرگی برای تیم ملی ایران باشد. چون در این صورت ما تنها تیم جام جهانی می‌شویم که با چهار دروازه‌بان عازم این رقابت‌ها می‌شویم. آن هم برای سه بازی! چون اکثر کارشناسان معتقدند تیم ایران به دور بالاتر صعود نمی‌کند.

بازیکن قدیمی‌تیم ملی کشورمان اضافه کرد: علاوه بر این موضوع، حضور وحید امیری در اردوی تیم ملی هم سوال برانگیز است. وحید امیری عمل جراحی بسیار سختی را پشت سر گذاشته است و بعد از رسیدن به شرایط تمرین خیلی سریع با چند بازی نصفه و نیمه در پرسپولیس به اردوی تیم ملی رفت و در بازی‌های اخیر تیم ملی هم نشان داد به شدت از دوران اوجش فاصله گرفته است. امیری نشان می‌دهد که حتی در دویدن هم مشکل دارد چه برسد به بازی کردن. بدن او وحشتناک ناآماده است.

لطیفی تاکید کرد: اینکه امید نورافکن خط بخورد و بازیکن ناآماده‌ای مثل وحید امیری به جام جهانی برود یک حق کشی علنی بود. من درباره وحید امیری و توانایی هایش در گذشته هیچ تردیدی ندارم و شخصاً یکی از علاقمندان به فوتبال این بازیکن بودم، اما این دلیل بر این نمی‌شود که شما این بازیکن ناآماده را به جام جهانی ببرید.

وی اضافه کرد: شما می‌دانید که در بازی‌های دوستانه درگیری‌ها بین بازیکنان به مراتب کمتر و یا آرام‌تر از بازی‌های اصلی و جدی است، ولی در جام جهانی تیم‌ها با هم می‌جنگند و این موضوع به لحاظ روانی روی بچه‌های تیم ملی تاثیر منفی گذاشته است. البته این بحث فقط شامل امیری نمی‌شود.

بازیکن اسبق باشگاه استقلال در ارتباط با حضور مهدی ترابی در لیست نهایی تیم ملی و انتقادات اخیر نسبت به دعوت شدنش گفت: مهدی ترابی در تیم باشگاهی اش یکی از ضعیف‌ترین فصل‌های خودش را سپری کرده است. در تیم ملی هم گرچه در این بازی آخر جلوی نیکاراگوئه گل زد، ولی بازی به شدت ضعیفی را به نمایش گذاشت. دعوت شدن او به تیم ملی هم با انتقادات زیادی همراه بود. در این مدت هم شاهد بودیم که او بار‌ها و محمد محبی مقایسه می‌شد.

لطیفی خاطرنشان کرد: محمد محبی پس از چند بازی ضعیف ابتدای فصل و حضور در تیم استقلال توانست به شرایط خوبش دست پیدا کند و بعد از راه افتادن در استقلال یکی از نفرات تاثیر گذار، هم در تیم استقلال و هم در لیگ برتر بوده، اما باز هم می‌گویم که این مسأله سلیقه‌ای است و ما نمی‌توانیم سلیقه خودمان را به کی روش تحمیل کنیم، اما وقتی از نگاه عموم به این موضوع نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که فاصله وحشتناکی بین این دو نفر وجود داشت. بدون اینکه بخواهم مواضع علاقه مندی خودم به استقلال و پرسپولیس را در این موضوع دخیل کنم به عنوان یک بی طرف می‌گویم ترابی به هیچ عنوان حقش نبود که در تیم ملی باشد تا به جام جهانی برود، ولی به نظر می‌رسد در باره حضور این دو نفر نوعی تبعیض بین بازیکنان در فهرست اخیر تیم ملی قائل شده اند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: بازیکنی مثل وحید امیری که بالای ۳۰ سال سن دارد و چنین جراحی سنگینی را انجام داده حداقل باید ۱۰ تا ۱۲ مسابقه کامل فوتبال را سپری کند، چون همه می‌دانیم که هیچ بدنسازی به اندازه فوتبال بازی کردن نمی‌تواند فوتبالیست را ساخته و پرداخته کند، اما وحید امیدی بلافاصله بعد از بازگشت از مصدومیت به تیم ملی دعوت شد، به میدان رفت و حالا هم به جام جهانی رفت. من کاری به شخص ندارم، این فرد به جای وحید امیری حتی اگر برادرم بود هم همین حرف را میزدم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مهدی طارمی اینگونه برای جام جهانی معرفی شد

اعتراف تلخ مصری‌ها درباره کارلوس کی‌روش

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه