راز جوان ماندن ؛ خوردن این خوراکی

صدآنلاین | عسل مایعی شیرین و گران قیمتی است که زنبورعسل آن را تولید می کند.زنبورها، عسل را از ترشحات شکری گیاهان و گل ها تولید می کنند.

به گزارش صدآنلاین  عسل تنها ماده غذایی طبیعی است که فاسد نمی شود و تأثیرات مختلفی بر روی بدن دارد و این امر بستگی به نوع مصرف شما دارد. امروزه از عسل برای درمان سرفه، تقویت حافظه، درمان زخم ها، درمان کم خونی، معالجه فشارخون، درمان اگزماو... استفاده می شود.

عسل را می توان یک محصول غذایی مفید و یک اکسیر پر ارزش دانست و از قرن ها پیش به عنوان یکی از مقوی ترین غذا ها شناخته شده و به واسطه ویژگی های شفابخش خود به عنوان دارو در درمان اکثر بیماری ها در بین تمام ملل کاربرد داشته است.

به افرادی که در سن سردی مزاج بدن یا دوران پیری هستند مصرف عسل توصیه می شود چرا که پیری باعث سردی سراسر بدن خواهد شد و درمان جوان ماندن بدن گرم کردن است و با عسل می توان عوارض پیری را کاهش داد.

مصرف عسل در نوزادان و دیابتی ها

مادران شیرده برای اینکه نوزادان خود دچار دل درد, استفراغ, بد خوابی و پرخوابی نشوند باید عسل میل کنند.

کسانی که دچار افت قند خون هستند، مصرف عسل برای آن ها بسیار مفید است اما افرادی که دیابت دارند مصرف سرکنگبین برایشان توصیه می شود.

درمان زخم ها با عسل

اگر فردی زخم یا خونریزی داشته باشد عسل را به همراه پودر پوست انار روی زخم پانسمان کند همچنین عسل برای درمان زخم معده و روده بسیار تاثیر گذار است. در سوختگی های داخلی هم مصرف خوراکی عسل پیشنهاد می شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

کاهش جذب قند از روده و افزایش ترشح انسولین با این گیاه

این ادویه دیابت را تار و مار می کند

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه