این گیاه تقویت‌کننده فم (دهانه) معده

صدآنلاین | اگر افراد می‌خواهند از فواید داروهای گیاهی بهره‌مند شوند بهتر است که دارو‌ها را با فاصله و به مقدار کم مصرف کنند، مثلاً یک لیوان دمنوش نعناع را به دو قسمت تقسیم کنند و هر سه ساعت بخشی از آن را بنوشند.

به گزارش صدآنلاین نعناع تقویت‌کننده معده، رفع کننده سردردهای سرد، مقوی قلب و نشاط آور است، همچنین جویدن نعناع دندان درد را تسکین می‌بخشد. نعنا مفرح و نشاط آور و مقوی قلب است، همچنین مصرف نعناع خون غلیظ را رقیق می‌کند. نعناع برای کسانی که ریفلاکس و سوءهاضمه دارند بسیار مفید است. مصرف کم نعناع برای رفع ریفلاکس بسیار خوب است، ولی مصرف بیش از حد آن ریفلاکس را تشدید می‌کند.
 
داروهای گیاهی باید با دوزهای کم و با فاصله خورده شود
اگر افراد می‌خواهند از فواید داروهای گیاهی بهره‌مند شوند بهتر است که دارو‌ها را با فاصله و به مقدار کم مصرف کنند، مثلاً یک لیوان دمنوش نعناع را به دو قسمت تقسیم کنند و هر سه ساعت بخشی از آن را بنوشند. دارو‌ها به بدن بار می‌شوند، باید کم کم خورده شود تا معده به آن عادت کند.

نعناع مُحلل مواد سرد در بدن است و در رفع میکروب معده بسیار مفید است. مالیدن روغن نعناع بر پیشانی سردردهای ناشی از سردی را از بین می‌برد. البته سردردهای نوع گرم را تشدید می‌کند.
 
نشانه‌های سردرد نوع سرد
از نشانه‌های سردرد سرد این است که فرد با کوچکترین سردی که هوای سرد چه خوردن مواد سرد مثل آب یخ یا بستنی سردردش تشدید پیدا می‌کند.
 
نعنا تقویت‌کننده فم (دهانه) معده
نعناع تقویت کننده فم (دهانه) معده است و نفخ را از بین می‌برد. برای کسانی که بدون مصرف دارویی بالا می‌آورند خوردن نعناع بسیار مفید است چرا که فم معده را تقویت می‌کند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

دفع سموم بدن با نسخه خانگی

بدترین زمان‌ها برای نوشیدن دمنوش

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه