صدآنلاین | لوتار ماتئوس، اسطوره فوتبال آلمان، می‌گوید هیچ پیشنهادی را برای فروش پیراهن دیه‌گو مارادونا نمی‌پذیرد.

به گزارش صدآنلاین  تقابل آرژانتین و آلمان باعث شد که ماتئوس فرصت رویارویی و آشنایی با مارادونا در بیرون و درون زمین را داشته باشد. 
این دو تیم در فینال جام جهانی 1986 مکزیک به مصاف یکدیگر رفتند و در نهایت این آرژانتین بود که موفق شد آلمان غربی را با نتیجه 2-3 شکست دهد و جام قهرمانی جهان را بالای سر ببرد. 
استیو هاج، هافبک سابق تیم ملی انگلیس، نیز پیش از این موفق شده بود پیراهن معروف مارادونا از بازی برابر این تیم که به خاطر گلی که این بازیکن با خطای هند به ثمر رساند به بازی دست خدا معروف است را از او بگیرد. 
او در ماه می تصمیم گرفت این پیراهن را به حراج بگذارد تا آن را به بالاترین قیمت به فروش برساند و در نهایت نیز موفق شد این پیراهن معروف را با 7.1 میلیون پوند بفروشد. 


بسیاری معتقد بودند شاید این اتفاق ماتئوس را ترغیب کرده باشد که او نیز پیراهن ارزشمند فینال جام جهانی  متعلق به این ستاره سابق فوتبال آرژانتین را بفروشد تا زندگی چهار فرزندش را تامین کند.
او در پاسخ به سوالی در این باره گفت:« نه. در طول این 36 سال من هرگز به این فکر نکردم که می‌خواهم این پیراهن را در ازای دریافت پول واگذار کنم. اما باید بگویم که برگرداندن این پیراهن به مردم آرژانتین باعث افتخار من خواهد بود.»
مارادونا پیش از این در کتاب زندگینامه‌اش از ماتئوس به عنوان بزرگترین رقیبی که داشت نام برده بود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

روشی خانگی برای درمان طاسی سر

توضیحات پزشکی قانونی درباره روند رسیدگی به پرونده مهسا امینی

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه