فهرست اصلی تیم ملی ایران برای جام جهانی مشخص شد

صدآنلاین | لیست اعلام شده توسط کی‌روش برای اردوی اتریش، احتمالا رونمایی زودهنگام از بازیکنان ایران در جام جهانی است.

به گزارش صدآنلاین لیست نهایی تیم ملی، برای اردوی اتریش اعلام شد و کارلوس کی‌روش، ۲۷ بازیکن را به این اردو دعوت کرده است. با توجه به ۲۶ نفره بودن لیست ایران در جام جهانی، احتمالا همین گروه با چند تغییر کوچک نمایندگان ایران در قطر خواهند بود. با این حال، بعضی بازیکنان هنوز شانس عوض کردن نظر کی‌روش و رسیدن به جام جهانی را دارند.

لیست قطعی دروازه‌بان‌ها

علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاده، حسین حسینی و پیام نیازمند، ۴ دروازه‌بان دعوت شده توسط کی‌روش به تیم ملی هستند. این ۴ نفر، زمان دراگان اسکوچیچ هم در آخرین اردوی ایران حضور داشتند. با توجه به افزایش تعداد بازیکنان لیست کشورها در جام جهانی، احتمالا هر ۴ نفر، فرصت سفر به قطر را خواهند داشت. مگر اینکه یکی از آن‌ها مصدوم شود و فرصت، به دروازه‌بان دیگری مثل محمدرضا اخباری برسد. وضعیت دروازه‌بان‌های ایران در جام جهانی، از حالا مشخص شده و تنها، انتخاب شماره یک ایران توسط کی‌روش باقی مانده است.

لیست کی‌روش را فهرست اصلی تیم ملی ایران برای جام جهانی بدانید/ امید این بازیکنان برای دعوت دوباره نزدیک به صفر است!

امید کم دانیال و سیاوش

در خط دفاعی، کی‌روش نسبت به لیست اسکوچیچ عارف آقاسی، آرمین سهرابیان، مهدی شیری و عارف غلامی را خط زده است. نکته مهم درباره لیست او، دعوت از ۳ بازیکن در پست دفاع راست و دفاع چپ محسوب می‌شود. تعدادی که شاید در لیست جام جهانی، کمتر باشد. پست دفاع میانی تیم ملی هم ۴ بازیکن دارد. در این لیست، جایگاه مدافعان میانی دعوت شده یعنی محمدحسین کنعانی‌زادگان، مجید حسینی، مرتضی پوعلی‌گنجی و شجاع خلیل‌زاده برای جام جهانی مطمئن است. سیاوش یزدانی، می‌تواند امیدوار باشد با درخشش در بازی‌های باقی مانده بخشی از لیست بعدی تیم ملی باشد. در پست مدافع راست هم دانیال اسماعیلی‌فر، می‌تواند با صالح حردانی رقابت کند تا شاید جای او را بگیرد.

لیست کی‌روش را فهرست اصلی تیم ملی ایران برای جام جهانی بدانید/ امید این بازیکنان برای دعوت دوباره نزدیک به صفر است!

رزرو جای علی کریمی

کی‌روش در خط هافبک، سروش رفیعی و مهدی حسینی را در لیست اولیه هم قرار نداد و مهدی مهدی‌پور و سعید صادقی که در اردوی آخر اسکوچیچ حضور داشتند را خط زد. امیرحسین حسین‌زاده هم دعوت نشده است. علی کریمی هم به‌خاطر مصدومیت همراه تیم ملی به اتریش نمی‌رود. کریمی در صورت بهبود مصدومیت و بازگشت، جایگاهش در تیم ملی را پس می‌گیرد. امیرحسین حسین‌زاده هم این شانس را دارد با توجه به علاقه کی‌روش به لژیونرها،‌ بتواند جایی در لیست او برای جام جهانی پیدا کند.

لیست کی‌روش را فهرست اصلی تیم ملی ایران برای جام جهانی بدانید/ امید این بازیکنان برای دعوت دوباره نزدیک به صفر است!

مردان غیر قابل تغییر

علی قلی‌زاده، علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی، مهدی طارمی، کریم انصاری‌فرد و سردار آزمون، بازیکنان کی‌روش در خط حمله هستند. اسامی قابل پیش بینی، که در صورت مصدوم نشدن مسافران قطعی ایران در سفر به جام جهانی خواهند بود. کی‌روش قبلا نشان داده علاقه چندانی به سبک بازی علی علیپور ندارد و اللهیار صیادمنش هم، به‌خاطر مصدومیت به جام جهانی نمی‌رسد. مهدی قایدی، تنها بازیکنی است که شاید لیست مهاجمان کی‌روش را دچار تغییر کند. با توجه به جایگاه قطعی لژیونرها، قایدی فقط می‌تواند جای مهدی ترابی را در این فهرست بگیرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

واکنش پیشکسوت پرسپولیس به دعوت نشدن بمب های یحیی به تیم ملی

زبان از وصف مهمان‌نوازی و کرامت مردم عراق قاصر است

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه