صد آنلاین | امیرحسین زارع در مقابل مقابل طاها آکگول کشتی‌گیر مطرح ترکیه ۴-۲ شکست خورد و صعود به فینال را در ثانیه‌های پایانی از دست داد.

 کشتی بین امیرحسین زارع و طاها آکگول ترک در شرایطی آغاز شد که داوران اخطار اول کم‌کاری را با کشتی‌گیر ایرانی دادند تا آکگول ۱-۰ از او پیش بیفتد‌. با این حال در ادامه کشتی در وقت دوم این زارع بود که با یک یورش جانانه حریف خود را خاک کرد و ۲-۱ از او پیش افتاد.

در ادامه و در شرایطی که آکگول خسته به نظر می‌رسید، امیرحسین زارع سعی در خاک کردن او داشت اما چند ثانیه به پایان کشتی و در حالی که به نظر ابتکار عمل با زارع بود، او ناگهان موفق به نگه داشتن مچ پای حریف نشد تا در نبرد شانه به شانه ناگهان حریف را روی پشت خود ببیند.

خاکی که آکگول را درست در لحظات پایانی کشتی فاتح این نبرد حساس کرد تا این حریف ترک کهنه‌کار به فینال برود. پس از این فعل و انفعال کادرفنی کشتی آزاد درخواست چلنج داد اما داوران با بازبینی صحنه امتیازی را برای زارع در نظر نگرفتند تا مدافع عنوان قهرمانی ناباورانه تماشاگر صعود حریف به فینال این رقابت‌ها بشود.

طاها آکگول که سال گذشته مغلوب امیرحسین زارع شده بود، این بار پس از پیروزی برابر او، شادی معروفش پس از قهرمانی در جهانی اسلو را تقلید کرد؛ جایی که زارع پس از قهرمانی در جهان با حرکات دست تاج‌گذاری و بستن کمربند قهرمانی را تداعی کرده بود

این اولین شکست ما در رقابت‌های کشتی آزاد در روز اول بود؛ در حالی که پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با افسوس و عصبانیت فریاد می‌کشید که چرا جوان سنگین وزن تیم ملی کشتی صحبت‌های او را نشنیده است.

واقعا که چه باخت عجیب و ناراحت‌کننده‌ای بود.

این صحنه‌ها نشان می‌دهد که چگونه مدال طلا یا در بدبینانه‌ترین شکل، مدال نقره از دست امیرحسین زارع لیز خورد. نباید مچ پا را رها می‌کردی قهرمان!

به اشتراک گذاری این مطلب!

شجاعی می‌تواند به جای نکونام دستیار کی‌روش شود

مشارکت ۲۰ میلیون زائر از جمله ۵ میلیون خارجی در زیارت اربعین

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه