اراده دولت جمهوری اسلامی ایران توسعه و تحکیم روابط با کشورهای حوزه آمریکای لاتین بویژه برزیل است

صدآنلاین | معاون امور مجلس رییس جمهور با اشاره به ضرورت توسعه همه جانبه مناسبات تهران – برزیلیا گفت: دو کشور ظرفیت های فراوانی برای توسعه روابط در بخش های قتصادی، تجاری، علمی و فرهنگی دارند که می تواند در راستای منافع دو ملت فعال شود.

 سیدمحمد حسینی در حاشیه سفر به کلمبیا به منظور شرکت در مراسم تحلیف رییس جمهور این کشور در هتل محل اقامت خود در دیدار کارلوس فرانو فرانسا وزیر امور خارجه برزیل با تاکید بر اینکه هیچ محدودیتی برای توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران و برزیل وجود ندارد، اظهارداشت: اراده دولت جمهوری اسلامی ایران توسعه و تحکیم روابط  با کشورهای حوزه آمریکای لاتین بویژه برزیل است.

معاون رییس‌جمهور با اشاره به اشتراکات و ظرفیت های گسترده همکاری ایران و برزیل بویژه در بخش های اقتصادی و تجاری گفت: فعال کردن همه ظرفیت های مشترک همکاری به نفع منافع دو کشور و کشورهای منطقه است.

معاون امور مجلس رییس جمهور شناسایی و فعال کردن همه زمینه های همکاری اقتصادی بین دو کشور را مورد تاکید قرار داد و بر ضرورت اجرایی شدن و عملیاتی کردن توافقنامه های موجود میان دوکشور تاکید کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: تهران و برزیلیا همچنین با توجه به اشتراک دیدگاه های سیاسی می توانند در عرصه بین المللی نیز همکاری و هماهنگی های سازنده ای به نفع صلح و امنیت پایدار در مناطق مختلف جهان داشته باشند.
کارلس آلبرتو فرانکو فرانسا وزیر امور خارجه برزیل نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و سازنده دو کشور گفت: مصمم هستیم سطح روابط و مناسبات خود را در حوزه های مختلف سیاسی و اقتصادی به جمهوری اسلامی ایران توسعه دهیم.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

تغییر برنامه پرسپولیس ؛ برنامه یحیی به هم ریخت

ضرورت تزریق دُز یادآور واکسن کرونا برای جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان کرونا

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه