اتفاق مهمی در منطقه در حال رخدادن است/ جمهوری اسلامی، دست برتر در مذاکرات برجام

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به آغاز مجدد مذاکرات برجام در قطر، گفت: تحرکات جدید نشان داد که جمهوری اسلامی ایران دست برتر را در مذاکرات دارد البته احیاء مذاکرات در منطقه به معنای تجدید نظر ایران در اخذ تضامین از آمریکایی‌ها و غربی‌ها نیست.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به تحرکات جدید غربی‌ها پیرامون برجام، گفت: اتفاق مهمی در منطقه در حال رخدادن است، موقعیت جمهوری اسلامی ایران، جبهه مقاومت و ملت‌های مسلمان بیش از گذشته شده و در حال پیشرفت و توسعه است. دست قدرتمند این تفکر در منطقه بیشتر دراز شده و از سوی دیگر دست امریکایی‌ها در حال کوتاه شدن است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: آمریکایی‌ها در موقعیت عزیمت از منطقه هستند. تحول آشکار است و آمریکایی‌ها به زبان آوردند که با ایران باید در مورد مسائل کلان منطقه تفاهم کنند، از این جهت این نشست را مثبت می‌دانیم.

وی یادآور شد: مقاومت یک طرف در حد اعلاء نشان داد که این مقاومت می‌تواند دست برتر را در توافق نهایی داشته باشد. جمهوری اسلامی ایران بر اساس منطقی که دارد، مقاومت کرد لذا آمریکایی‌ها به این جمع بندی رسیدند که علاجی ندارند جز اینکه منطق ایران در منطقه و مذاکرات را با بازگشت به برجام بپذیرند.

کریمی قدوسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این تحول موجب تجدید نظر ایران در اخذ تضامین از آمریکایی‌ها و غربی‌ها می‌شود، گفت: خطوط قرمز ایران، خط قرمز ملت ایران و منطقی است زیرا یک بار برجام اجرا شده و طرف مقابل نقض عهد کرده و برای احیاء توافق باید تضمین گرفته شود تا اتفاقا قبل دوباره تکرار نشود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به اظهارات نخست وزیر اسرائیل مبنی بر اینکه با توافق هسته‌ای مخالف نیستیم، گفت: به زعم عده‌ای از فرمانده‌هان و سران سیاسی رژیم صهیونیستی احیاء برجام حتی به نفع آنها است اما این مسائل برای جمهوری اسلامی ایران اهمیتی ندارد./

پایان پیام

∎​

به اشتراک گذاری این مطلب!

اتهام‌زنی وزیر خارجه بحرین به ایران

قالیباف: نمایندگان مجلس در عزل ونصب‌ها دخالت نکنند

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه