پیشکسوت استقلال می گوید که اگر ساپینتو استقلال را قهرمان کند، آن زمان دیگر کسی به رکوردها اهمیتی نمی دهد.

مجید نامجومطلق بازیکن سابق استقلال در گفتگو با خبرنگار ما درباره انتخاب ریکاردو ساپینتو به عنوان سرمربی جدید آبی های پایتخت گفت: زمانیکه کارنامه ایشان را نگاه می کنید، در تیم های معتبری مانند اسپورتینگ و براگای پرتغال بوده و جزو مربیان خوبی بوده اند حالا شاید بخاطر برخی مشکلات سال قبل در تیم موریرنسه نتایج خوبی نگرفته اند. ولی زمانیکه به کارنامه ایشان نگاه می کنید، در تیم های خوب پرتغال مربیگری کرده است.

او ادامه داد: با توجه به اینکه سبک فوتبال پرتغال یک جورایی به فوتبال ما می خورد، امیدوار هستم که این مربی در استقلال موفق شود. قطعا تداوم قهرمانی سخت تر از کسب قهرمانی است. به همین دلیل آقای ساپینتو باید سخت تلاش کند و سطح فوتبال استقلال را ارتقا دهد. رکوردهای سال گذشته کار را برای مربی بعدی سخت می کند. ولی امیدوارم ایشان آنقدر خوب باشد که نظر هواداران را جلب کند.

وی در مورد صحبت های ساپینتو مبنی بر کسب 4 قهرمانی نیز گفت: امیدوارم که اینگونه باشد و به حرفی که می زند، عمل کند. اکنون برای هواداران مهم تر از هر چیزی، تکرار قهرمانی است. قطعا این رکوردها تا سالها جابجا نمی شود. ولی اینکه این تیم قهرمان شود، رضایت هواداران را جلب می کند و کسی دنبال آمار و ارقام نمی رود. قهرمانی می تواند هم به خود آقای ساپینتو کمک کند و هم به هواداران که قهرمانی دیگری را ببینند.

نامجو مطلق در مورد اینکه برخی از پیشکسوتان اعتقاد دارند اگر اسکلت تیم حفظ شود، استقلال می تواند تیم قدرتمندتری نسبت به پرسپولیس داشته باشد، پاسخ داد: من اعتقاد دارم برای ساختن یک تیم خوب، باید در درجه اول شاکله اصلی را حفظ کرده و نقاط ضعف را تقویت کنید. استقلال سال قبل خیلی مقتدرانه و بدون شکست قهرمان شد. ولی اگر بخواهیم از دید کارشناسانه نگاه کنیم، ضعف هایی داشتیم که باید آن را ترمیم کنیم. استقلال امسال برای تکرار قهرمانی کار سختی خواهد داشت.

وی ادامه داد: فصل بعد شرایط به گونه ای خواهد بود که همه تیم ها مقابل استقلال برنامه خواهند داشت و به دنبال این هستند که سد راه موفقیت تیم شوند. این وظیفه کادرفنی و بازیکنان را سخت تر می کند. به نظر من شما باید تیمتان را قوی تر از فصل گذشته ببندید. باز هم تکرار می کنم که علی رغم قهرمانی در فصل قبل، در یکی دو پست نیاز به تقویت داریم.

پیشکسوت استقلال در مورد مشکلات تیم ملی و عدم حمایت قاطع از اسکوچیچ گفت: من بارها نظرم را درباره تیم ملی گفته ام. برای موفقیت در جام جهانی، به تدارکات و بازی های دوستانه خیلی خوبی نیاز است. باید بازی هایی در راستای مسابقات جام جهانی تدارک دید. دیدار با کانادا می توانست بازی فوق العاده ای با ما باشد که علت آن نیز همگروهی با آمریکاست چون کانادا از گروه همین آمریکا به جام جهانی صعود کرده است.

او گفت: ولی متأسفانه بازی با الجزایر را انتخاب کردیم که در غیبت 5، 6 بازیکن اصلی خود آن کیفیت لازمی که باید در سطح بازی های جام جهانی برای ما داشته باشد را نداشت. اینگونه بازی ها به ما کمک نمی کند. با توجه به اینکه مهره های خوبی داریم که در تیم های معتبری بازی می کنند و برای اینکه تیم قدرتمندی داشته باشیم و بازیکنان در کنار هم به هارمونی لازم برسند، باید با تیم های بهتری روبرو شویم. ولی متأسفانه تا به اینجای کار این اتفاق رخ نداده است.

بازیکن سابق تیم ملی اضافه کرد: همانطور که می بینید بازیکنان نیز نسبت به این مسئله معترض هستند. نمی دانم مشکل چیست ولی من فوتبالی صحبت می کنم. تیم ملی برای بازی در جام جهانی که در بالاترین سطح فوتبال دنیا برگزار می شود و تیم ها با بیشترین سطح آمادگی جسمانی و فنی وارد زمین می شوند، اگر تدارک خوبی نبیند به مشکل برمیخورد. فدراسیون باید این مشکلات را برطرف کند.

نامجومطلق در پایان گفت: به نظر من روند آماده سازی که تاکنون داشتیم هیچ کمکی به ما نمی کند. قصد نداریم تعصبی صحبت کنم ولی به اعتقاد من تیم ملی ممکن است برای اولین بار شانس صعود از گروهش را داشته باشد. ولی این مسئله نیازمند یک برنامه قوی و ساختار قدرتمند است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

رئیسی: کشوری می‌تواند مستقل و مقاوم باشد که دستش جلوی بیگانگان دراز نباشد

کریم باقری همچنان دست‌نیافتنی است

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه