فیفا تصمیم خود درباره بازیکنان و مربیان خارجی شاغل در فوتلتا روسیه را رسما اعلام کرده است.

فیفا اعلام کرد که بازیکنان و کادر مربیان خارجی اجازه خواهند داشت تا به طور یکجانبه قراردادهای خود را با باشگاه های روسیه تا تابستان 2023 تعلیق کنند. این تصمیم تمدید حکمی است که اولین بار در ماه مارچ و پس از شروع حمله روسیه به اوکراین صادر شد. در واقع فیفا رسما در بیانیه ای اعلام کرد که اگر باشگاه‌های روسی نتوانند پیش از پایان ماه جاری با بازیکنان و کادر فنی خارجی به توافق برسند، این بازیکنان و مربیان حق دارند تا 30 ژوئن 2023 قراردادهای خود را با باشگاه‌های خود به حالت تعلیق درآورند.

ستارگانی مانند گرژگورز کریچوویاک، هافبک لهستانی اف سی کراسنودار از این حکم در فصل گذشته استفاده کردند و او به صورت قرضی به باشگاه یونانی آآِک آتن رفت. جردن لارسون، مهاجم اسپارتاک مسکو نیز با قراردادی قرضی به AIK در کشورش نقل مکان کرد. لارسون اخیراً به رسانه‌های سوئدی اعلام کرد که مطمئن نیست که در آینده به اسپارتاک بازگردد. 

برخی از باشگاه‌های روسی پس از حمله نظامی این کشور به اوکراین شاهد مهاجرت بازیکنان خارجی و استعدادهای مدیریتی بوده‌اند، اما برخی تیم ها از جمله زنیت سن پترزبورگ ستاره های خود را حفظ کرده‌اند.

البته رسانه های روسی معتقدند خروج بازیکنان خارجی به معنای بروز فرصت های بیشتری برای جوانان این کشور برای شکوفایی خواهد بود. جالب اینجاست ماسیج ریبوس، خرید جدید اسپارتاک مسکو و ملی پوش لهستانی قصد دارد در تیمش باقی بماند. فدراسیون فوتبال لهستان نیز چند روز قبل اعلام کرد به دلیل تصمیم این بازیکن برای ماندن در روسیه، او دیگر برای بازی در تیم ملی انتخاب نخواهد شد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

اگر آذرباد استقلالی است پس من هم مدیر بارسا هستم! - ورزش سه

انجام این کارها شما را بیمار می کند

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه