مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی از واژگونی یک خودروی وانت‌بار به دره با ۳ کشته و ۱۳ مصدوم خبر داد.

امیر جعفرزاده اظهار داشت: مقارن ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه امروز ۶ خرداد ۱۴۰۱، در پی اعلام حادثه در بخش صومای برادوست ارومیه، روستای گل شیخان در نقطه صفر مرزی ایران و ترکیه عوامل امدادی پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر سرو بلافاصله به محل حادثه اعزام شده و نسبت به تریاژ و رهاسازی حادثه‌دیدگان اقدام کردند.

وی با اشاره به تعداد زیاد حادثه‌دیدگان در این واژگونی بیان کرد: با توجه به شدت حادثه تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمرمرکز استان به همراه معاونت امداد و نجات استان نیز اعزام شدند و ۳ نفر از مصدومان را توسط آمبولانس‌های جمعیت هلال احمر به بیمارستان منتقل کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان آذربایجان‌غربی افزود: ۳ مصدوم دیگر هم برای دریافت مراحل درمانی تحویل نیروهای اورژانس شدند و بقیه مصدومان توسط خودروهای روستاییان به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی در ادامه تصریح کرد: امدادگران ۳ جان باخته‌ این حادثه را پس از رهاسازی تحویل مراجع مربوطه دادند.

خاطرنشان می‌شود در این حادثه افرادی که برای جمع‌آوری گیاهان کوهی با یک دستگاه وانت باری عازم ارتفاعات شده بودند گرفتار حادثه شدند ۲ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه خودروی نجات و یک دستگاه خودروی کمک دار فرماندهی، یک‌دستگاه اتوبوس آمبولانس اورژانس در این حادثه به مصدومین خدمات‌رسانی کردند همچنین تیم امداد هوایی هم برای هرگونه احتمال مداخله در امدادرسانی به حالت آماده‌باش درآمد.

لازم به توضیح است حادثه در محل صعب‌العبور و با دسترسی سخت انجام گرفت.

به اشتراک گذاری این مطلب!

جزئیات آتش‌سوزی در خوابگاه علوم پزشکی بم

ناگفته‌هایی از پرونده قتل میترا استاد؛ «مهریه‌ خانم استاد ۱۳۶۲ سکه بود»

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه