۵ استقلالی و ۲ پرسپولیسی زیر نظر مرد کروات

جدیدترین لیست تیم ملی فوتبال ایران در حالی اعلام شد که ۱۶ لژیونر در آن حضور دارند.

تیم ملی فوتبال ایران خود را برای رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ آماده می‌کند.

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ۲۵ بازیکن را برای حضور در اردوی خرداد دعوت کرد که اسامی آن‌ها به شرح زیر است.

علیرضا بیرانوند، سید حسین حسینی، امیر عابدزاده، عارف آغاسی، محمد حسین کنعانی زادگان، عارف غلامی، سید مجید حسینی، امید نورافکن، صالح حردانی، صادق محرمی، احسان حاج صفی، سعید عزت اللهی میلاد محمدی، امید ابراهیمی، مهدی مهدی پور، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، مهدی ترابی، امیرحسین حسین زاده، علیرضا جهانبخش، علی قلی زاده، مهدی طارمی، سردار آزمون، اللهیار صیادمنش و علی علیپور نفراتی هستند که طبق نظر اسکوچیچ به این اردو دعوت شده اند.

پیش از این علی علیپور در تیم ملی حضور کم رنگی داشت، اما پس از عملکرد خوب در ماریتیمو به تیم ملی دعوت شده است.

اللهیار صیادمنش هم که در هال سیتی خوب عملکرد بازهم به عنوان مهاجم لژیونر در تیم اسکوچیچ حضور دارد.

سید حسین حسینی هم که بهترین دروازه بان لیگ بیست و یکم شده همراه با بیرانوند و عابدزاده دیگر دروازه بان تیم ملی هستند.

سید حسین حسینی

علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاده، محمد حسین کنعانی زادگان، مجید حسینی، صادق محرمی، حاج صفی، عزت اللهی، محمدی، ابراهیمی، نوراللهی، جهانبخش، قلی‌زاده، طارمی، آزمون، صیادمنش و علیپور ۱۶ بازیکن لژیونر حاضر در این لیست هستند و برخی لژیونر‌های دیگر مانند کاوه رضایی، شهاب زاهدی، مهدی قایدی و. به این اردو دعوت نشده اند.

کاوه رضایی در تیم بلژیکی زیاد بازی نکرد و به همین دلیل اسکوچیچ او را دعوت نکرده است.

قایدی هم به همین دلیل به تیم ملی نرسیده، اما به نظر می‌رسد دعوت نکردن زاهدی به دلیل عملکرد خوب دیگر مهاجمان است.

از بین تیم‌های لیگ برتری نیز فقط چهار تیم پرسپولیس، استقلال، سپاهان و فولاد در این اردو نماینده دارند و آبی پوشان پایتخت با حضور ۵ بازیکن (حسین حسینی، حردانی، غلامی، حسین زاده و مهدی پور) در این لیست رکورددار هستند.

پرسپولیس (سرلک و ترابی) سپاهان (نورافکن) و فولاد (آغاسی) نیز دیگر بازیکنان لیگ برتری حاضر در اردوی آتی هستند.

امید ابراهیمی، هافبک باتجربه باشگاه الوکره قطر که فوتبالدوستان به او لقب فرمانده داده بودند، پس از مدت‌ها دوری بازهم به تیم ملی بازگشت و در این اردو حاضر است.

این بازیکن ۳۴ ساله بیش از یک سال جایی در تفکرات سرمربی کروات نداشت، اما اکنون در نخستین اردوی آماده سازی برای جام جهانی ۲۰۲۲ نامش در بین نفرات دعوت شده قرار گرفته است.

امید ابراهیمی

از چهره‌های سرشناس غایب این لیست می‌توان به نفرات مصدومی مانند سامان قدوس، وحید امیری، شجاع خلیل زاده و مرتضی پورعلی گنجی اشاره کرد. البته کریم انصاری فرد، کمال کامیابی‌نیا، دانیال اسماعیلی فر که در آخرین فهرست تیم ملی برای بازی با کره جنوبی و لبنان در لیست قرار گرفته بودند، در فهرست جدید جایی ندارند.

در پست هافبک دفاعی، به جای کامیابی نیا، مهدی پور، سرلک، امید ابراهیمی، نوراللهی و عزت اللهی دعوت شده اند و نوبت به کمال نرسیده است.

به جای اسماعیلی فر در پست دفاع راست نیز صالح حردانی پس از عملکرد خوب به تیم ملی دعوت شده و دیگر بازیکن این پست هم صادق محرمی است.

کریم انصاری فرد

البته با توجه به این که سن انصاری فرد بالا رفته و کم و بیش در تیم یونانی بازی می‌کند، اسکوچیچ تصمیم گرفته تا مهدی طارمی، سردار آزمون، اللهیار صیادمنش و علی علیپور را برای بازی در خط حمله دعوت کند.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

برای برگزاری بازی دوستانه با کشور های آفریقایی به توافق رسیدیم

فوت فجیع به دلیل قفل شدن درب تسلا در حین آتش‌سوزی

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه