شکل عجیب روند بازی‌های ستاره پرسپولیس در این فصل

صدآنلاین : روند بازی‌های وحید امیری در این فصل شکل عجیبی داشت؛ او اول ستاره بود، بعدا کم‌فروغ شد و در نهایت نتوانست فصل را به پایان برساند.

به گزارش صدآنلاین در میانه‌های فصل جاری و زمانی که وحید امیری به‌طور فشرده برای پرسپولیس و تیم‌ملی به زمین می‌رفت، خیلی‌ها پیش‌بینی این اتفاق را می‌کردند که او تحت فشار این بازی‌ها دچار مصدومیت شود. اتفاقی که بالاخره رخ داد و ملی‌پوش ۳۴ساله پرسپولیس با مصدومیت شدیدی از ناحیه کمر مواجه شد.

وحید امیری سال۱۴۰۰ را با سلامتی به پایان برد اما بدشانسی‌های او دقیقا از ابتدای سال۱۴۰۱ آغاز شد. اگرچه در آخرین هفته‌های سال۱۴۰۰ هم این ستاره پرسپولیس و تیم‌ملی به‌وضوح از روزهای اوجش فاصله داشت و دیگر از نمایش‌های درخشانش در هفته‌های آغازین فصل خبری نبود. امیری در فصل جاری لیگ برتر ۲۲بار در ترکیب اصلی سرخپوشان قرار گرفت و مجموعا ۲۰۶۹دقیقه برای این تیم بازی کرد. حاصل کار او در این بازی‌ها یک گل، ۳پاس گل و یک‌بار انتخاب به‌عنوان بازیکن برتر میدان بود. او در جام حذفی هم مقابل ذوب‌آهن زننده یکی از ۳گل تیمش بود و البته میزان تأثیرگذاری‌اش در بازی‌های پرسپولیس به این گل‌ها و پاس گل‌ها محدود نمی‌شد. امیری بارها تغییر پست داد و در هر نقطه‌ای از زمین که پرسپولیسی‌ها به مشکل می‌خوردند، بار این تیم را به دوش می‌کشید.

همین اتفاق عینا در تیم ملی هم رخ داد و امیری ۳۴ساله در پست‌های مهاجم، دفاع چپ و هافبک نفوذی چپ و راست برای تیم ملی بازی کرد. آخرین بار که وحید امیری توانست یک بازی ۹۰دقیقه‌ای و کامل انجام بدهد روز ۲۶اسفند گذشته بود که او در دربی بزرگ تهران تا پایان در زمین بود اما چنان که ذکر شد دوران افت را سپری می‌کرد و در جمع ستاره‌های موفق دربی قرار نگرفت. یک هفته بعد امیری در سئول برای تیم ملی به میدان رفت اما مصدومیت به او اجازه نداد تا پایان بازی با کره‌جنوبی در زمین باقی بماند. او با مصدومیت از ناحیه کمر به ایران برگشت و در بازی با لبنان غایب بود. پیگیری روند بهبودی و درمان این مصدومیت حدودا ۵۰روز به طول انجامید و مصدومیتی که در بازی تیم ملی گریبان امیری را گرفته بود، او را از ۲بازی لیگ و یک بازی جام‌حذفی محروم کرد.

پرسپولیس در همان روزهای غیبت امیری از جام حذفی کنار رفت و در لیگ هم به هوادار مساوی داد. یحیی گل‌محمدی و پرسپولیس آنقدر به این بازیکن وابسته بودند که سرمربی سرخپوشان نتوانست تا بهبودی کامل او صبر کند و در همان نیمه اول بازی با ذوب‌آهن شماره۱۹ تیمش را به زمین فرستاد. امیری که دقیقا بعد از ۴۶روز به زمین برگشته بود حدود ۵۰دقیقه دوام آورد و قبل از سوت پایان بازی در فولادشهر مجبور به ترک زمین شد. مصدومیت شدید از ناحیه مهره‌های ۴و ۵کمر، امیری را مجبور کرد زیر عمل جراحی قرار بگیرد و ۲۰روز قبل از پایان لیگ برتر راهی استراحتی ۳ماهه شود. پزشکان معالج امیری تأکید دارند که او تا جام‌جهانی قطر که دقیقا ۶ماه دیگر آغاز می‌شود، آماده بازی خواهد شد. اما غیبتش در این روزهای حساس پایان فصل اتفاق تلخی برای پرسپولیسی‌ها بود و برای تیم دوم لیگ بسیار گران تمام شد. امیری هم‌اکنون در جدول بازیکنان لیگ با میانگین نمره۷.۰۹ سومین بازیکن برتر پرسپولیس و دوازدهمین بازیکن برتر لیگ محسوب می‌شود؛ آن هم با وجود افتی که در آخرین روزهای قبل از مصدومیت گریبانگیرش شده بود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

افشاگری مهدی طارمی از توهین ها به او

مشکل تیم یحیی فاش شد ؛ پرسپولیس نه مهاجم داشت و نه دروازه‌بان!

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه