مفقودی ۲ تیم کوهنوردی در ارتفاعات کوه «خُلِنو»

صدآنلاین : رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران با اشاره به اینکه ۲ تیم کوهنوردی (متشکل از هشت نفر) در ارتفاعات «خلنو» در شمال روستای لالون از توابع روستای فشم مفقود شده‌اند گفت: هلال احمر به عنوان متولی و فرمانده عملیات به‌همراه هیات در تجسس برای یافتن کوهنوردان هستند.

به گزارش صدآنلاین اسماعیل اسماعیل زاده روز شنبه اظهار داشت: روز گذشته یک تیم دونفره و یک تیم سه نفره در راه صعود به قله خُلِنو بودند که مفقود شدند و تاکنون هیچ خبری از آنها در دسترس نیست. همچنین امروز نیز تیمی سه نفره(کوهنوردان مرد) در نزدیکی این قله مفقود شدند.

وی با اشاره به اینکه تجسس از این افراد همچنان توسط هلال احمر استان تهران ادامه دارد گفت: تاکنون خبری از این کوهنوردان در دسترس نیست. هلال احمر به عنوان فرمانده در این عملیات حضور داشته و این هیات به عنوان نیروی کمکی در این تجسس حضور دارد.

همچنین در این خصوص، «شاهین فتحی» مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران با اعلام اینکه بالگرد، امدادگران را برای شروع عملیات زمینی پیاده کرده و بازگشته است گفت: در حال حاضر امدادگران بر اساس سناریوی تعریف شده در ۲ نقطه عملیات جست‌وجو و نجات را آغاز کرده‌اند، اما تاکنون هیچ تماسی با این گروه برقرار نشده است.

فتحی همچنین در پایان تصریح کرد: طبق تماس دوباره‌ای که امروز صبح با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر استان تهران برقرار شد متوجه شدیم این گروه ۵ نفره بوده و احتمال مفقودی سه نفر دیگر هم وجود دارد، بر این اساس تیم‌های حرفه‌ای هلال احمر با همکاری هیات کوهنوردی در تلاش برای نجات گم شدگان هستند.

خلنو، قله‌ای با ارتفاع ۴۳۷۵ متر است که در منطقه البرز مرکزی واقع شده است و بلندترین قله استان تهران است. خلنو و آزادکوه، هر دو حدود ۴۳۷۵ متر ارتفاع داشته و پس از قله دماوند و قله علم کوه سومین و چهارمین قلل مرتفع البرز مرکزی به شمار می‌روند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

بازی فولاد - استقلال زیر نظر ماموران ستاد ملی مبارزه با دوپینگ

پرسپولیس دوباره محکوم شد ؟

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه