شاگردان اسکوچیچ به دنبال سومین پیروزی

رسانه‌های آمریکایی به دیدار دوستانه ایران و کانادا در تاریخ ۱۵ خرداد واکنش نشان دادند.

در تاریخ ۱۵ خرداد ماه تیم ملی فوتبال کشورمان در خاک کانادا به مصاف این کشور خواهد رفت تا اولین مسابقه دوستانه خود پیش از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را انجام دهد.

رسانه‌های آمریکایی و کانادایی نیز این خبر را بازتاب دادند و از این نوشتند که ایران، تیم رده بیست و یکم جهان باید در ونکوور به مصاف کانادا، تیم رده سی و هشتمی دنیا برود.

سایت CBC در خصوص این بازی نوشت: این اولین بازی کانادا پیش از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است. این تیم می‌خواهد خودش را آماده مسابقات جام جهانی کند و بازی با ایران اولین مسابقه دوستانه آنها خواهد بود. کانادا در تلاش است پس از مسابقه با ایران به اروپا برود و با یک تیم اروپایی نیز بازی کند.

ایران و کانادا ۳ بار با هم دیدار کردند که سهم کشورمان ۲ پیروزی بوده و کانادا نیز توانسته در آخرین جدال به برتری دست یابد. تیم ملی ایران در سال ۱۹۹۷ و ۱۹۹۹ به مصاف کانادا رفت و به برتری یک بر صفر رسید و در سال ۲۰۰۱ نیز تن به شکست یک بر صفر داد.

کانادا در سال‌های اخیر تنها ۲ بازی دوستانه با تیمی غیر از آمریکای شمالی داشته است. آنها در سال ۲۰۲۰ مقابل ایسلند به شکست یک بر صفر رسیدند و در برابر نیوزلند در سال ۲۰۱۸ به برتری یک بر صفر دست یافتند.

سایت MLS نیز در خصوص این بازی به تمجید از تیم ملی کشورمان پرداخت و نوشت: ایران سومین جام جهانی متوالی خود را تجربه می‌کند. تیمی که در آسیا بالاترین جایگاه را دارد و به عنوان اولین تیم راهی جام جهانی شده است. کانادا در اولین بازی جام جهانی به مصاف بلژیک خواهد رفت و ایران نیز در سومین مسابقه خود با آمریکا دیدار خواهد کرد.

سایت TSN نیز نوشت: کانادا در تاریخ ۱۵ خرداد میزبان ایران است و سپس به هندوراس سفر خواهد کرد تا در تاریخ ۲۳ خرداد با این تیم دیدار کند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

لواندوفسکی با بارسا به توافق رسید

رکوردی که از دست یحیی خارج شد

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه