هشدار جدی سیدجلال به ستاره حاشیه ساز پرسپولیس

صدآنلاین : پرسپولیس تهران در حالی که برای دومین هفته متوالی سید جلال حسینی را در ترکیب خود داشت، در اصفهان مقابل ذوبی ها به تساوی یک بریک رسید.

به گزارش صدآنلاین  به نظر می رسد برای  کاپیتان پرسپولیس، سن و سال فقط یک عدد باشد. او  که از مرز ۴۰ سالگی نیز گذشته است در این دیدار می توانست زننده گل باشد که از بخت بد او ضربه سر تماشایی اش با واکنش حیرت انگیز حبیب فرعباسی گلر ذوبی ها مواجه شد. 

همبازیان سید جلال حسینی گواهی می دهند که او یک حرفه ای به تمام معناست. محمد حسین کنعانی زادگان روزی گفت:" آرزو به دلم ماند که حتی یک رور زودتر از سید جلال حسینی سر تمرین بروم. همیشه یک ساعت از بقیه بچه ها زودتر به محل تمرین می آید و هرگز نتوانستم از او زودتر سر تمرین برسم!"

پیش از او سروش رفیعی نیز شبیه چنین تمجیدی را انجام داده و پس از یک هفته تمرین در پرسپولیس ( اولین دوره حضور رفیعی در پرسپولیس) در مورد کاپیتان این تیم گفته بود:" باورم نمی شد بازیکنی با این سن و سال و آن همه سابقه ملی در تمرینات این قدر پر انرژی و جدی باشد. او جوری تمرین می کند که انگار مسابقه رسمی است و ..."

پست دفاع وسط اگر حساس ترین پست در فوتبال نباشد بدون شک یکی از حساس ترین پست ها هست. بازیکنانی که در این پست بازی می‌کنند باید از تمرکز و قدرت ذهنی بالا در کنار آمادگی جسمانی بسیار زیاد بهره مند باشند. پست دفاع وسط علاوه بر سختی هایی که گفته شد یک پیچیدگی بسیار اساسی دیگر هم دارد و آن هم این است که در صورت برد هرگز به نقش عناصر دفاعی آن طور که شایسته است پرداخته نمی شود و برعکس در زمان شکست تنها بر روی ضعف همین عناصر خصوصا پست دفاع آخر بسیار تکیه می شود.

همچنین کارشناسان همواره تاکید می کنند مرکز خط دفاع یک تیم خیلی در طول فصل دچار تغییر نشود اما در  پرسپولیس فصل جاری عکس این اتفاق افتاد!

سید جلال حسینی، فرشاد فرجی، علی نعمتی و حتی وحدت هنانوف به تناوب در ترکیب اصلی قرار گرفتند که ناهماهنگی به وجود آمده مشکلات زیادی برای این تیم به وجود آورد.

هر چند همین مشکل باعث شد پرسپولیس گل زودهنگامی بخورد اما سید جلال حسینی را خیلی نمی توان روی این گل مقصر دانست هرچند یحیی گل محمدی باز هم این بازیکن با انگیزه را تعویض کرد.

شاید نقطه عطف بازی سید جلال در این دیدار نیز همین تعویض بوده باشد. در حالی که در دقیقه ۸۴ کاپیتان پرافتخار پرسپولیس با ۱۱۵ بازی ملی با دیدن تابلوی تعویض به سرعت کنار خط دوید تا بازیکن تازه نفس وارد شود، رامین رضاییان حاشیه عجیبی خلق کرد.

سید جلال پیش تر در بازی با پیکان نیز در دقیقه ۹۳ وارد زمین شد و مثل یک حرفه ای عمل کرد و در همین ارتباط شنیدیم کاپیتان پرسپولیس به رامین رضاییان توصیه کرده است تا از کادرفنی عذرخواهی کند.

بی تردید این سید جلال حسینی می تواند الگویی مناسب برای همه سنین و همه بازیکنان باشد؛ چه جوان و گمنام و چه با تجربه و اسمی!

به اشتراک گذاری این مطلب!

روزهای سخت گل‌محمدی و پرسپولیسی ها

ستاره گل گهر چشم یحیی و فرهاد را گرفت ؛ رقابت شیدید استقلال و پرسپولیس برای خرید این ستاره

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه