بی‌پولی دلیل ناکامی بارسا در جذب ستاره های فوتبال دنیا

تهران- ایرنا- بی‌پولی، دامن باشگاه بارسلونا که قصد داشت در راستای تقویت تیم خود، ستاره‌های فوتبال جهان را جذب کند را هم گرفت تا آنجا که در جذب «ارلینگ هالند» ناکام ماند.

لالیگا در آستانه به پایان رسیدن است و بارسلونا مستقیما وارد بازار نقل و انتقالاتی می‌شود که فرایند بسیار طولانی و پیچیده‌ای خواهد بود. گواه این موضوع، صحبت‌های ژاوی هرناندز سرمربی بارسا است که در نشست خبری قبل از بازی با سلتاویگو وقتی از او در مورد جذب هالند برای منچسترسیتی پرسیده شد، پاسخ داد: حیف شد ما نتوانستیم رقابت کنیم.

تارنمای اسپانیایی «مارکا» در گزارشی، دلیل ناکامی بارسا در رقابت برای جذب ستاره‌های جهان را بی‌پولی عنوان کرد و نوشت: پولی در صندوق نیست و صاحبان باشگاه و سرمربی مجبور به تماشای این تراژدی هستند که چگونه بازیکنانی که هدف تقویت تیم در فصل آینده هستند به تیم‌های دیگر می پیوندند.

به نوشته این تارنما، ‌در زمستان گذشته این اتفاق برای جذب ولاوویچ رخ داد و با وجود تلاش‌های بسیار به یوونتوس رفت. در مورد هالند نروژی هم با آنکه لاپورتا رییس باشگاه و ژاوی بسیار خواهان او بودند، همین اتفاق افتاد و منچسترسیتی با هدایت گواردیولا از راه رسید و میلیون‌ها دلار را برای جذب او روی میز گذاشت.

تارنمای مارکا با تاکید بر اینکه تیم باید تحت یک بازسازی عمیق قرار گیرد تا بازیکنان دیگر هم تیم را ترک نکنند، یادآور شد: جذب بازیکن جدید تا حد زیادی به خروج برخی بازیکنان داخل تیم بستگی دارد. این در حالی است که به دلیل قراردادهای بسیار بالای بازیکنان فعلی بارسا به راحتی نمی‌توان برای آنان خریدار پیدا کرد. ضمن اینکه این بارسلونا بدهی ۱۱۴ میلیون یورویی نیز دارد.

با این وضعیت، شرایط بارسلونا برای جذب بازیکنان، دراماتیک خواهد شد. بنابراین فروش بازیکنان فعلی و رسیدن به توافق برای تامین مالی ضروری است که در صورت محقق نشدن این امر، هیچ راهی برای آوردن بازیکنان سطح بالا وجود نخواهد داشت. باید در نظر گرفت که بستن قراردادهای تمدید با فوتبالیست های فعلی مانند گاوی و دمبله هم برای بارسای بی پول سخت و طاقت فرسا خواهد شد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

صاعقه جان چوپان شیروانی را گرفت

طارمی در کنار صلاح، بنزما و امباپه+عکس

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه