ترابیان: AFC مثل همیشه فوتسال را قربانی تصمیمات خود کرد

رئس سابق کمیته فوتسال گفت: با لغو جام باشگاه‌های فوتسال آسیا AFC باز هم این رشته را قربانی تصمیمات خود کرد.

عباس ترابیان رئیس سابق کمیته فوتسال درباره لغو رقابت‌های جام باشگاه‌های فوتسال آسیا گفت: با توجه به شرایط کرونا و همچنین کاهش درآمد‌های AFC از طریق حامیان مالی،  مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا متاسفانه مثل همیشه در زمان مقتضی فوتسال و فوتبال ساحلی را قربانی تصمیمات خود کردند. این تصمیم کار کسانی است که به عنوان نماینده کشور‌ها در جلسات AFC شرکت می‌کنند و نمی‌توانند از حق خود دفاع کنند.

چند روز پیش کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی خبر از لغو مسابقات جام باشگاه‌های فوتسال آسیا در سال ۲۰۲۲ داد و اعلام کرد کمیته اجرایی تصمیم کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی را پس از انصراف امارات به عنوان میزبان مسابقات تایید کرده است.

در سال ۲۰۱۰ با دعوا میزبانی را از اماراتی‌ها گرفتیم

ترابیان گفت: من خودم ۱۴ سال عضو کمیته فوتسال آسیا بودم و یادم هست در سال ۲۰۱۰ ایران به همراه قطر و امارات گزینه‌هایی میزبانی جام باشگاه‌های فوتسال آسیا بودند. در آن جلسه مجری برگزاری برنامه از وضعیت خوب استادیوم و فرودگاه امارات تعریف کرد و گفت بهتر است مسابقات جام باشگاه‌ها در این کشور برگزار شود. من بلافاصله به این قضیه واکنش نشان دادم و به مسئولان جلسه گفتم مگر شما نمی‌گویید معیار اصلی ما حضور تماشاگران و ارزان‌تر برگزار شدن بازی‌های است. ایران در این ۲ مقوله از امارات بالاتر است و با همین انگیزه و منطق موفق شدیم میزبانی را از دست اماراتی‌ها خارج کنیم.

مسابقات جام باشگاه‌های فوتسال آسیا در سال ۲۰۱۰ به میزبانی کشورمان در شهر اصفهان برگزار شد و در پایان آن رقابت‌ها تیم فولاد ماهان اصفهان عنوان قهرمانی آن رقابت‌ها را به دست آورد و تیم‌های السد قطر و ناگویا اوشنز ژاپن هم در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

 

ترابیان درباره اینکه آیا مسابقات جام ملت‌ها هم لغو خواهد شد گفت: من بعید می‌دانم جام ملت‌ها لغو شود، زیرا این رقابت‌ها به فیفا وصل می‌شود و هر تیمی که می‌خواهد در جام جهانی شرکت کند باید در جام ملت‌ها سهمیه آن را به دست آورد. بنابریان من فکر می‌کنم مسابقات جام ملت‌های فوتسال آسیا به موعد خودش برگزار شود.

با اعلام مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا مسابقات جام ملت‌های فوتسال در سال ۲۰۲۲ مهر به میزبانی کویت برگزار می‌شود. هنوز تاریخ دقیق شروع این بازی‌ها اعلام نشده است.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

آیا امکان دارد این استقلال قهرمان نشود؟

عزیزی خادم به مجمع فدراسیون فوتبال دعوت شد

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه