رییس هلال احمر دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش امدادگران هلال احمر این شهرستان یک خانواده هفت نفره دلگانی از غرق شدن حتمی در سیل نجات یافتند.

محمد بامری روز دوشنبه اظهارداشت: این خانواده با یک دستگاه خودرو پاترول قصد عبور از مسیر دلگان به رودبار را داشتند که در حین تردد ماشین دچار آب گرفتگی می‌شود.

وی افزود بلافاصله پس از اطلاع ستاد مدیریت بحران و طی یک اقدام فوری توسط امدادگران جمعیت هلال احمر دلگان این خانواده از غرق شدن حتمی در سیلاب نجات یافتند.

رییس هلال احمر دلگان گفت: این حادثه دربین مسیر دلگان به ذهکلوت حد فاصله روستای حمید آباد این شهرستان رخ داد.

 وی تصریح کرد: با توجه به طغیان رودخانه‌های فصلی مسیرهای اصلی دلگان به روستاهای سیلزده از جمله چاهکیچی قطع شده و این امر امدادرسانی را با مشکل روبرو کرده است.

بامری اظهارداشت: باتوجه به بارندگی‌ها و همچنین آماده باش اخیر، تیم‌های هلال احمر دلگان در قالب ۲ تیم امدادی جهت خدمات رسانی به روستاهای سیل زده اعزام شدند.

وی افزود: بسته شدن مسیرهای ارتباطی دلگان باعث شده تا حدود زیادی خدمات رسانی به روستاهای سیلزده از جمله چاهکیچی،حمیدآباد،گنبد علوی و گنبد سه پایه به سختی انجام شود.

رییس جمعیت هلال احمر دلگان خاطرنشان کرد؛ ۲ تیم امدادی از دیشب تاکنون در مسیر دلگان به رودبار مستقر و به محض بازگشایی این مسیرها عملیات امدادرسانی به روستاهای سیلزده آغاز خواهد شد.

مدیر اداره برق دلگان از قطعی برق روستای چاهکیچی خبر داد و گفت: متاسفانه بر اثر سیل و بازندگی شبکه برق این روستا به شدت آسیب دیده و همکاران اداره برق در حال تلاش جهت رفع مشکل در این روستاها هستند.

یوسفزهی اظهارداشت: به محض بازگشایی محور دهستان هودیان به دلگان و همچنین محور دلگان به ذهکلوت در اولین فرصت برق این مناطق وصل خواهد شد.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

نقش موثر این رژیم در کنترل گلوکوم یا آب سیاه

درگیری مسلحانه در خیابان هجرت ۳ یاسوج

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه