صدآنلاین: تیم فوتبال تراکتور تبریز در پایان دور رفت لیگ بیست و یکم که با قهرمانی استقلال تهران خاتمه یافت با کسب بدترین نتایج ممکن که به قرارگرفتن این تیم در قعر جدول انجامید، یکی از نیم فصل‌های بد و بحرانی را در کارنامه‌اش ثبت کرد.

به گزارش صدآنلاین «سالی که نکوست از بهارش پیداست» این مثل معروف مصداق بارز و عینی این فصل تراکتور است، تیمی که قبل از وارد شدن به رقابت های این فصل مشخص بود که حال و روز خوشی نداشته و هیچ تیمی از رویارویی با آن واهمه نخواهد داشت.  

یارگیری و بستن تیم و انتخاب سرمربی و برپایی اردوی آماده سازی قبل از آغاز مسابقات، در این فصل برای تراکتور واژه ای غریب بود و همگان در جریان امور و اتفاقات این تیم در آغاز فصل و تغییر متعدد کادر فنی و مدیریتی هستند و نیاز به بازگویی مجدد نیست.

تراکتور در بازی هایی که در دور رفت انجام داد بدترین عملکرد را پس از بازگشت مجدد به لیگ برتر ثبت کرد که در گزارشی به این موضوع پرداخت شد (لینک گزارش ) این تیم تنها در سه بازی از ۱۵ بازی موفق به کسب برتری شد و در مقابل نتیجه هشت بازی را واگذار کرد و در چهار بازی به تساوی با حریفان دست یافت.

سنگین ترین شکست این تیم در بازی آغازین فصل جاری و در مصاف با گل گهر سیرجان رقم خود و تراکتور در این بازی با هدایت فیروز کریمی با نتیجه چهار بر یک مغلوب شد.

البته بهترین برد تراکتور نیز در این فصل با فیروز کریمی به دست آمد و شاگردان کریمی در نخستین بازی خانگی با نتیجه سه بر صفر صنعت نفت آبادان را شکست دادند و به نوعی شکست مقابل گل گهر را تلافی کردند و این بازی به نوعی برای تراکتور، شروع مجدد در لیگ برتر بود.

تراکتوری ها با هدایت فیروز کریمی در ادامه مقابل استقلال و پیکان بازنده بازی شدند و در حالی که با سه امتیاز از سه بازی در رده سیزدهم جدول بودند به ادامه همکاری فیروز کریمی در تیم خاتمه داده شد و زوونیمیر سولدو کروات جانشین وی در تراکتور بحرانی و دست و پا بسته شد و قبول این مسئولیت در چنین تیمی، در واقع ریسکی بزرگ در کارنامه حرفه ای گری بود و شاید هر مربی تن به این کار ندهد.

تراکتور تا نیم فصل چنگی به دل نزد

پس از آنکه سولدو به تراکتور آمد در نخستین بازی رسمی در اصفهان با سپاهان به تساوی و موفقیتی بزرگ دست یافت و در ادامه در تبریز پدیده مشهد را شکست داد و در هفته هفتم فولاد را در خانه اش متوقف کرد و با کسب پنج امتیاز از سه بازی، تراکتور را تا رده دهم جدول بالا آورد و بارقه امید در دل هواداران را که در حال خاموش شدن بود اندکی روشن کرد.

توان تراکتور به دلیل ضعف بدنسازی در قبل از آغاز رقابت ها که بیشتر کارشناسان و سرمربی تیم به آن اذعان کردند، در پایان هفته هفتم تمام شد و این تیم در شیب تند سقوط قرار گرفت که البته این شیب به دلیل نتایج ضعیف تیم های پایین تر از تراکتور، چندان به چشم نیامد و تراکتور تا پایان نیم فصل به روند بد خود ادامه داد و سرمربی کروات هم به دلیل نبود بازیکن در برخی پست ها، نتوانست این روند را بهبود بخشد. (لینک خبر)

تراکتور سولدو در ادامه ۲ باخت متوالی مقابل آلومینیوم اراک در تبریز و مس در رفسنجان را متحمل و رده این تیم در جدول، دوازدهم شد اما یاران سولدو در هفته دهم مقابل نفت مسجد سلیمان ۲ بر صفر برنده شدند و همین تک برتری،  رده تراکتور در جدول را سه رتبه بهبود داد و رده تراکتور پس از مدت ها تک رقمی شد.

مصدومیت های متعدد ناشی از ضعف بدنسازی بازیکنان و بسته بودن دست سولدو برای چینش تیم، موجب باخت این تیم مقابل تیم های همسایه در جدول در هفته های یازدهم و دوازدهم مقابل تیم های هوادار و ذوب آهن شد و این تیم دوباره به رده سیزدهم سقوط کرد؛ تراکتور با روحیه ای خسته که با شکست اجین شده بود به مصاف پرسپولیس در هفته سیزدهم رفت.

تراکتور در این بازی نیز با نتیجه دو بر یک مغلوب شد اما به لطف شکست تیم های نفت مسجد سلیمان، پدیده و فجر سپاسی، از رده سیزدهم تکان نخورد و سولدو با کسب تساوی در دو بازی مقابل فجر سپاسی و نساجی، نتوانست جایگاهی بهتر از سیزدهمی برای تراکتور رقم بزند و این پایان بد تراکتور در نیم فصل اول رقابت ها بود.

دور رفت با همه بدی ها و نشیب های فراوان برای تراکتور تمام شد و این تیم یک نیم فصل دیگر برای جبران نتایج ضعیف گذشته فرصت دارد و امید است مسئولان استان و نمایندگان مجلس، با تسریع روند واگذاری مالکیت و تامین منابع مالی برای بازکردن پنجره نقل و انتقالات، زمینه حضور مقتدرانه تراکتور را مجدد فراهم کنند.

فصل نقل و انتقال زمستانی از فردا ۲۶ دی ماه جاری تا ۲۳ بهمن ماه سالجاری باز خواهد بود که امیدواریم متولیان باشگاه از این فرصت برای تقویت تیم استفاده کنند و یاد و خاطره بازی های خوی و هیجان انگیز را برای هواداران دوباره زنده کنند.  

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

این باشگاه پشت پرسپولیس در آمد ؛ سرخ ها تنها نیستند

پست جالب و جدید معاون سابق باشگاه استقلال

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه