اقدام سریع و السیر وزیر ورزش پیش از حضور اینفانتینو در ایران

صدآنلاین : فوتبال ایران پس از حذف دو تیم پرطرفدار پایتخت از رقابت‌های آسیایی،‌ خطر تعلیق فدراسیون را هم در پیش دارد و برای جلوگیری از این اتفاق، مجلس شورای اسلامی تا پیش از ضرب الجعل فیفا باید اساسنامه را تصویب کند.

به گزارش صدآنلاین فوتبال ایران که این روزها تحت تاثیر عدم صدور مجوز حرفه‌ای برای دو تیم مطرح پایتخت از سوی AFC و حذف از لیگ قهرمانان آسیا است، با مشکل جدی‌تری پیرامون اساسنامه و طولانی شدن پروسه تایید آن از سوی مجلس روبروست که خطر تعلیق فوتبال از فعالیت های بین المللی را هم در کمین دارد.

در این شرایط فدراسیون فوتبال از اینفانتینو دعوت کرده تا برای دیدار مقابل عراق به ایران سفر کند و قرار است در این سفر بحث اساسنامه فدراسیون فوتبال هم مورد گفتگو قرار بگیرد.

موضوع اصلی که در اساسنامه فدراسیون فوتبال طبق خواسته فیفا نیاز به اصلاح دارد، تایید این فدراسیون به عنوان نهاد عمومی، غیر دولتی و مستقل است که تا این لحظه مورد تایید و پذیرش قرار نگرفته است و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تاکید محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در کارگروه‌های تخصصی در حال بررسی آن هستند و روی آن فوریت گذاشته شده است.

ضرب العجل تعیین شده از سوی فیفا برای تایید اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران تا 10 اسفند سال جاری است.

از این‌رو حسن کامرانی‌فر دبیر کل فدراسیون و بخش حقوقی این نهاد به همراه حمید سجادی امروز به مجلس می‌روند تا در جلسه کمیسیون فرهنگی شرکت کرده و نمایندگان مجلس را در جریان مربوط به جزئیات اساسنامه قرار دهند.

مجلس شورای اسلامی قصد دارد ظرف مدت دو هفته بررسی روند تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال را به اتمام برساند تا با حضور اینفانتینو در تهران و احتمال برگزاری جشن صعود تیم ملی به جام‌جهانی قطر، خیال طرفداران فوتبال در کشور را از این حیث راحت کند.

باید دید با توجه به طولانی شدن پروسه تصویب اساسنامه و لحاظ کردن شرایط مورد نظر فیفا در آن، طبق برنامه ریزی انجام شده واقعاً تا دو هفته دیگر و پیش از حضور اینفانتینو در ایران شاهد رفع این مشکل خواهیم بود و نگرانی جامعه فوتبال از این بابت رفع می‌شود یا این موضوع زمان بیشتری می‌طلبد و همچنان باید تا روزهای پایانی ضرب العجل تعیین شده نگرانی در این خصوص وجود داشته باشد.

گفتنی است در صورت عدم تایید اساسنامه مد نظر در فرصت تعیین شده، خطر تعلیق فوتبال ایران از فعالیت‌های بین المللی وجود دارد و در این صورت تیم ملی فوتبال ایران هم اجازه حضور در جام جهانی و سایر تورنمنت های بین المللی را تا پایان رفع تعلیق نخواهد داشت.

لازم به ذکر است که با توجه به حذف دو تیم مطرح و پرطرفدار تهرانی از رقابت‌های آسیایی، اگر فوتبال ایران درگیر محرومیت بزرگ جدیدی شود یک بحران بی سابقه را در این رشته ورزشی شاهد خواهیم بود که مشخص نیست عاقبت آن به کجا ختم خواهد شد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

قرارداد یحیی گل محمدی بلای جان پرسپولیس ؛ سرخ ها دست هر چه نزول خور را از پشت بسته اند !

شوک بزرگ به استقلالی ها درباره بهترین خرید فصل فرهاد مجیدی

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه