صدآنلاین : به دنبال حضور مهدی مهدوی کیا در یک بازی دوستانه بین المللی که از سوی فیفا برگزار شود حواشی زیادی برای مربی تیم امید ایجاد شد. 

به گزارش صدآنلاین نقدهای صورت گرفته به مهدی مهدوی کیا در حالی صورت گرفت که سرمربی تیم امید ترجیج داد سکوت اختیار کند و تنها شاهد قضاوت ها باشد. نمی شود منکر زحمات مهدی مهدوی کیا برای فوتبال ایران شد. گل او به تیم ملی آمریکا در جام جهانی و رقص با پرچم ایران هنوز از اذهان پاک نشده است و جالب اینکه مهدی مهدوی کیا و دستیاران خارجی اش در شهر دوشنبه در حالی روی نیمکت تیم زیر ۲۳ سال ایران نشستند که هیچ قراردادی با فدراسیون فوتبال نداشتند. در حالی بودند در سال های اخیر مربیانی که تا پیش از عقد قرارداد راضی به حضور روی نیمکت نمی شدند و حتی برخی دستمزدهای خود را نقد در کشورهای خارجی مطالبه می کردند. نمونه اش ۲ میلیون دستمزدی که به مارک ویلموتس در ترکیه پرداخت شد. 

به نظر می رسد مشکلاتی که برای مهدی مهدوی کیا در یک بازی دوستانه به وجود آمد به خاطر یک سوء تفاهم بوده و به طور حتم مهدی مهدوی کیا در مورد آن توضیح خواهد داد؛ اما تازه ترین خبری که در مورد این مربی و تیم زیر ۲۳ سال ایران به دستمان رسیده این است که آنها بهمن ماه در تهران اردوی تدارکاتی خواهند داشت و این شروع دوباره مهدی مهدوی کیا با تیم زیر ۲۳ سال ایران خواهد بود. 

تیم زیر ۲۳ سال ایران با اقتدار و با هدایت مهدی مهدوی کیا به دور نهایی مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا در تاشکند صعود کرده که در سال ۲۰۲۲ با حضور ۱۶ تیم برگزار می شود. از آنجایی که بیشتر بازیکنان تیم زیر ۲۳ سال ایران در ترکیب تیم های لیگ برتری فیکس هستند چاره ای برای مهدی مهدوی کیا باقی نمی ماند که اردوهای تدارکاتی را در روزهای فیفا برقرار کند. بدعتی که توسط کرانچار به وجود آمد. البته مهدی مهدوی کیا هم به کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشنهاد داده است که مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال را در روزهای فیفا برگزار کند. به همین خاطر فدراسیون فوتبال از مهدی مهدوی کیا خواسته روزهای فیفا در بهمن ماه را از دست ندهد و قرار است در روزهایی که تیم ملی سرگرم دیدار با عراق و امارات می شود تیم زیر ۲۳ سال هم اولین اردوی خود را برای حضور شایسته در مسابقات تاشکند شکل دهد. 

دبیر کل فدراسیون فوتبال چندی پیش در مصاحبه ای از مهدی مهدوی کیا حمایت کرد و گفت:«این دعوت مستقیم از طرف فیفا انجام شد و فدراسیون نقشی نداشت، اما فدراسیون همیشه پشتیبان ستاره‌ها و اسطوره‌های فوتبال ایران است. اتفاقات پیرامون و حواشی غیر ورزشی حاکم بر این مسابقه باعث هوشیاری و مدیریت مناسب موضوع توسط وی شد و مستندات اقدامات مهدوی‌کیا در حین مسابقه موجود بوده که مورد تایید نهاد نظارتی وزارت ورزش و جوانان نیز قرار گرفته است.»

بعد از انتقادات زیادی که از مهدی مهدوی کیا صورت گرفت او قصد داشت هدایت تیم امید را رها کند و به ادامه مربیگری در تیم های پایه باشگاه هامبورگ بپردازد اما با صحبت های صورت گرفته از سوی فدراسیون فوتبال این مربی حاضر شد هم چنان به حضور خود در تیم زیر ۲۳ سال ایران ادامه دهد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

کاهش استرس و از بین بردن افسردگی با این میوه

شوهر قاچاقچی چطور زندگی پریسا را نابود کرد؟

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه